Fantastiskt helt nytt hem i Chamberí.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Portvakt
- Hiss
- Parkett
- Naturligt ljus
- Mosaikgolv
- Walk-in closet
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Rullstolar
- Renoverad
- Luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Förråd
- Dubbla fönster
- Planlösning 200m²
- Konstruerat Område 200m²
- Boende yta 168m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Lucas Fox marknadsför denna spektakulära lägenhet på 200 m², helt renoverad och möblerad, med en exklusiv och omfattande design, belägen på Guzmán el Bueno-gatan i Chamberí. Denna helt nya fastighet kombinerar klassisk elegans, modern teknik och maximal komfort.
Den har fyra rymliga sovrum, alla med eget badrum, plus en gästtoalett. Master-sviten har en magnifik, fullt utrustad klädkammare. Vardagsrummet erbjuder ett stort vardagsrum med en specialbyggd, lackerad bokhylla i massivt trä, ansluten till ett separat kök som kan integreras via två breda skjutdörrar, vilket möjliggör ett öppet eller separat utrymme efter önskemål. Det finns också en separat tvättstuga.
Renoveringen omfattade omfattande akustisk och värmeisolering, en fullständig översyn av installationerna och ett aerotermiskt system med golvvärme och -kylning. Fastigheten har integrerad hemautomation, ett luftcirkulationssystem, krossade fönster och elegant parkettgolv i fiskbensfärgad ek.
Köket är fullt utrustat med högkvalitativa vitvaror och en sofistikerad bänkskiva i porslin med en central köksö. Vardagsrummet har en unikt designad, bakgrundsbelyst dekorativ taklist som omtolkar klassiska lister med en modern touch.
Den är fullt möblerad och inredd, med inbyggda garderober som är klädda och upplysta. Belägen i en byggnad med hiss och förråd, på första våningen, vetter mot utsidan och är anpassad för personer med nedsatt rörlighet.
Ett unikt hem i ett av de mest eleganta och eftertraktade områdena i Madrid, omgivet av bekvämligheter, universitet, sjukhus och bara några minuter från stadens centrum.
”I enlighet med informationsskyldigheterna i lag 10/2025 om kundservice och transparens anges att notarie- och registreringskostnader, samt fastighetsöverlåtelseskatt (ITP) för den autonoma region där fastigheten är belägen, inte ingår i priset.”
Planlösning
Extramaterial
Första våningens exteriör med hiss
Helrenoverat hem med designprojekt
Möblerad och inredd, redo att flytta in
Aerotermiskt system med golvvärme och -kylning
Omfattande hemautomation (belysning, persienner och klimatkontroll)
Akustisk och värmeisolering i hela huset
Förråd
Byggnad anpassad för nedsatt rörlighet
Utmärkt läge i Chamberí
Våningsplanering
Rymligt vardagsrum med specialbyggd bokhylla och bakgrundsbelyst dekorativ taklist
Fristående kök som kan integreras med skjutdörrar
Separat tvättstuga
4 sovrum, alla med eget badrum
Master bedroom med stor klädkammare
1 gästtoalett
Gaztambide, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Gaztambide-området i Chamberí är ett bostadsområde som erbjuder en perfekt blandning av Madrids tradition och modernitet. Med sina lugna, trädkantade gator och inbjudande torg utmärker sig Gaztambide för sin avslappnade atmosfär och sin närhet till Madrids pulserande stadskärna.
Området ståtar med ett utmärkt utbud av bekvämligheter, inklusive lokala butiker, kvalitetsrestauranger och utbildningscentra, vilket gör det till ett mycket attraktivt område för familjer och unga yrkesverksamma. Dessutom gör närheten till viktiga landmärken som Sorolla-museet, La Vaguada-parken och Chamberí-marknaden vardagslivet här både bekvämt och berikande.
Gaztambide har också utmärkta kollektivtrafikförbindelser, vilket ger enkel tillgång till andra delar av staden utan att offra charmen hos ett område med en avslappnad livsstil. Det är utan tvekan ett perfekt läge för dem som söker en lugn miljö samtidigt som de ligger nära Madrids pulserande kultur- och fritidsscen.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption B : 7.7kWh/m²/year
Emissions B : 8.9kg CO₂/m²/year
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
Liknande fastigheter till salu i Madrid Stad
Inte exakt vad du letar efter?





































































































































































































