Nyhet
VAL67898 725 000 € Takvåning till salu

Excellent takvåning med 3 Sovrum med 32m² terrass till salu i Patacona / Alboraya

  • Sovrum 3
  • Badrum 2
  • Planlösning 119m²
  • Terrass 32m²

Takvåning på Patacona Beach med söderläge och 3 sovrum

takvåning viktigaste huvuddrag

  • Havsutsikt
  • Garagem
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Utrustat kök
  • Öppet kök
  • Luftkonditionering
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Planlösning 119m²
  • Konstruerat Område 119m²
  • Boende yta 119m²

Vad du behöver veta om den här takvåning

Patacona-stranden har blivit ett av de trendigaste områdena i Valencia, möjligen delvis tack vare dess berömda strandbarer.

Att bo vid havet och ha en drömlik promenad längs stranden vid dina fötter är en av dess främsta attribut.

Men det är inte allt; vi pratar om ett lugnt läge bara tio minuter från centrala Valencia utan besvären med att komma in i staden som på andra platser. Vi pratar om bekvämligheten med att ha skolor precis utanför dörren för barn och gångvägar där de kan leka lugnt. Vi pratar om ett bostadsområde med ett utvalt och lugnt område.

Takvåningen i fråga vetter mot söder och har havsutsikt. Därför är ljusinsläppet det viktigaste kännetecknet, eftersom det är en hög våning med utmärkt läge.

Den består av två våningar. Huvudvåningen har vardagsrum, ett öppet vardagsrum med matplats och kök, ett komplett gästbadrum och två sovrum, varav det största har eget badrum. På övervåningen finns en rymlig terrass som kan användas som sovrum eller arbetsyta, perfekt för att arbeta på distans medan man njuter av havsutsikten.

Huset har renoverats, så det har en modern och samtida atmosfär.

”I enlighet med informationsskyldigheterna i lag 10/2025 om kundservice och transparens, vänligen observera att notarie- och registreringsavgifter, samt fastighetsöverlåtelseskatt (ITP) för den autonoma region där fastigheten är belägen, inte ingår i priset. Likaså ingår inte motsvarande fastighetsförvaltnings- och mäklararvoden.”

Takvåning till salu

Patacona / Alboraya, Valencia: Var den här bostaden är belägen

Patacona-kvarteret tillhör staden Alboraya, även om det är en förlängning av stadsdelarna Cabañal och Malvarrosa i Valencia.

Den byggdes nyligen på 1990-talet och början av 2000-talet.

Dess avundsvärda läge vid stranden gör den till en av de mest värderade fastigheterna på fastighetsmarknaden.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient E E

Energy consumption : E
Emissions : E

VAL67898 725 000 € Takvåning till salu