Lägenhet för renovering till salu på Goya Street, Madrid, perfekt för investerare och slutköpare.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Terrass
- Naturligt ljus
- Högt i tak
- I behov av renovering
- Exteriör
- Planlösning 106m²
- Konstruerat Område 106m²
- Boende yta 95m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Dils Lucas Fox presenterar denna magnifika lägenhet, helt i behov av renovering, med stor potential för förnyelse, till salu i det prestigefyllda Salamanca-distriktet, på Goya Street, några meter från Retiroparken.
Fastigheten har en byggd yta på 106 m², med fyra sovrum och två badrum. Dess utmärkta läge, rikliga naturligt ljusinsläpp och stora potential för renovering är anmärkningsvärda.
Energiklass E.
Begärt pris är 1 130 000 euro, exklusive tillämpliga skatter. Tillämpliga skatter (ITP/AJD), såväl som notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen, ingår inte i priset. Den totala kostnaden för förvärvet kan variera beroende på köparens profil och transaktionsvillkoren, vilka kan specificeras på begäran.
Fastigheten marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, SL med CIF B64125438), som agerar som fastighetsförmedlare.
Informationen som tillhandahålls är endast i informationssyfte, baserad på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och kan komma att ändras. Den utgör inte ett avtalsenligt erbjudande.
Extras
- 106 m² byggd yta
- Första våningen
- Mångsidig distribution
- Ska totalrenoveras
- Högt i tak
- Massor av ljus
- Klassisk byggnad
Planlösning
- 4 sovrum
- 2 badrum
- Vardagsrum/matsal
- Kök
Goya, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Denna fastighet ligger på den prestigefyllda gatan Goya, i ett av huvudstadens mest exklusiva och livliga områden, mitt i Salamanca-distriktet. Den har ett oslagbart och bekvämt läge.
Lägenheten är omgiven av butiker, förstklassiga restauranger, grönområden, kulturcentrum och alla bekvämligheter som behövs för vardagen, vilket gör att du kan njuta av en urban livsstil. Den har också utmärkta kollektivtrafikförbindelser och snabb tillgång till stadens huvudgator.
En idealisk fastighet för både permanent boende och investering, i ett av områdena med högst efterfrågan och fastighetsvärde i Madrid.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption E : 2145kWh/m²/year
Emissions E : 418kg CO₂/m²/year
Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.
Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.
Liknande fastigheter till salu i Madrid Stad
Inte exakt vad du letar efter?






























































































































































































