Lägenhet i utmärkt skick, 118 m², i Fuente del Berro, Madrid. Med 3 sovrum, 2 badrum, öppet kök, terrass och utsikt över staden.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Hiss
- Parkett
- Naturligt ljus
- Utsikt över staden
- Uppvärmning
- Öppet kök
- Nära transportmedel
- Luftkonditionering
- Exteriör
- Chill out plats
- Planlösning 118m²
- Konstruerat Område 118m²
- Boende yta 100m²
- Gemensamt område 18m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Dils Lucas Fox presenterar denna magnifika lägenhet på 118 m² med exteriör, belägen på gatan Marqués de Mondéjar i Salamanca-distriktet, ett av Madrids mest eftertraktade bostadsområden. Läget erbjuder ett brett utbud av butiker, restauranger, grönområden och tjänster, samt utmärkta förbindelser till resten av staden.
Denna lägenhet ligger på femte våningen i en byggnad från 1947 och vetter mot sydost, vilket ger gott om naturligt ljus under hela dagen. Byggnaden har hiss, portvakt och conciergeservice.
Fastigheten har varsamt renoverats för att erbjuda en modern och funktionell planlösning, med ljusa utrymmen och moderna ytbehandlingar. Vardagsrummet har ett rymligt vardagsrum med matplats och tillgång till en magnifik terrass på 15 m², perfekt för att njuta av frisk luft, koppla av eller umgås med familj och vänner. Det fullt utrustade köket, öppet mot sällskapsdelen, erbjuder både bekvämlighet och funktionalitet.
Sovrummet har tre sovrum och två badrum. Fastigheten levereras fullt möblerad och inflyttningsklar.
Bland dess funktioner finns individuell värmepanna och split-typ luftkonditionering, vilket garanterar komfort året runt.
Fuente del Berro-kvarteret kombinerar en lugn bostadsatmosfär med ett utmärkt utbud av tjänster och grönområden, som parken Quinta de la Fuente del Berro. Dess goda förbindelser till resten av Madrid gör att invånarna kan njuta av en trevlig miljö utan att offra bekvämligheterna i stadslivet.
En utmärkt möjlighet för dig som letar efter en renoverad, ljus och rymlig lägenhet med exteriör i Salamanca-distriktet.
Energiklassificering: väntar.
Försäljningspris: 1 389 000 € (exklusive skatter). Tillämpliga skatter (ITP eller AJD, beroende på vad som är tillämpligt), samt notariekostnader, registreringskostnader och andra kostnader som uppstår i samband med försäljningen, ingår inte i priset och ska bäras av köparen.
Extras
Renoverat med modern design
Utvändigt hölje
Sydostlig orientering
Terrass på 15 m²
Fullt utrustat kök
Individuell uppvärmning via värmepanna
Split-typ luftkonditionering
Hiss
Portier- och conciergeservice
Möblerad och inflyttningsklar
Beläget i Fuente del Berro, Salamanca-distriktet
Planlösning
Rymligt vardagsrum/matsal
Tillgång till terrassen från vardagsrummet/matsalen
Fullt utrustat kök med öppen planlösning
3 sovrum
2 kompletta badrum
Fuente del Berro, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Beläget i stadsdelen Fuente del Berro i Salamanca-distriktet, har denna fastighet ett lugnt bostadsområde med ett brett utbud av butiker, restauranger och tjänster. Området ståtar med utmärkta kollektivtrafikförbindelser och trevliga grönområden, såsom parken Quinta de la Fuente del Berro, vilket möjliggör en bekväm livsstil samtidigt som den har goda förbindelser till resten av Madrid.
Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.
Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.
Liknande fastigheter till salu i Madrid Stad
Inte exakt vad du letar efter?

























































































































































