MAD69435 970 000 € Lägenhet till salu

Excellent lägenhet med 2 Sovrum till salu i Ciudad Jardín, Madrid

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 110m²

Helt renoverad lägenhet på 110 m² till salu i Ciudad Jardín, Chamartín-distriktet, Madrid.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Portvakt
  • Hiss
  • Utsikt över staden
  • Uppvärmning
  • Luftkonditionering
  • Planlösning 110m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Dils Lucas Fox presenterar denna exklusiva lägenhet till salu i Ciudad Jardín, inom Madrids stadsgränser, i ett av de mest prestigefyllda och eftertraktade områdena i Chamartín-distriktet. Fastigheten är belägen i en väletablerad stadsmiljö med utmärkta transportförbindelser och tillgång till tjänster, butiker och restauranger, vilket gör den till ett attraktivt alternativ både som permanent bostad och som investering.

Fastigheten har en ungefärlig byggd yta på 110 m² (96 m² användbar yta) fördelad på två sovrum och två badrum. Dess planlösning möjliggör en funktionell fördelning och gott om naturligt ljus, med rymliga och väl sammanhängande rum.

Fastigheten är i gott skick och inflyttningsklar omgående. Den har gemensamma utrymmen, vilket ökar värdet på komplexet. De beskrivna egenskaperna kan komma att verifieras.

Energiklass: E.

Försäljningspriset är 970 000 €. Tillämpliga skatter (ITP/AJD), såväl som notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen, ingår inte i priset och är köparens ansvar.

Denna fastighet marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, SL med CIF B64125438), som agerar som fastighetsförmedlare.

Informationen som tillhandahålls är endast i informationssyfte, baserad på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och kan komma att ändras. Den utgör inte ett avtalsenligt erbjudande.

Planlösning

  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • Öppet kök
  • Vardagsrum/matsal

Ciudad Jardín, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Chamartín-distriktet är ett av Madrids mest exklusiva och välutrustade områden, beläget i norra delen av staden. Det utmärker sig för sina lugna bostadsområden, viktiga affärscentra och breda utbud av tjänster. Dess breda avenyer, grönområden och moderna byggnader gör distriktet till ett av de mest eftertraktade alternativen för både familjer och yrkesverksamma.

Chamartín är hemvist för ikoniska landmärken som Santiago Bernabéu-stadion och Madrid Chamartín-stationen, en av huvudstadens viktigaste transportknutpunkter. Staden har också utmärkta tunnelbane- och tågförbindelser, med direkt tillgång till stadens huvudgator. Området erbjuder ett brett utbud av restauranger, internationella skolor, butiker och fritidsanläggningar, vilket upprätthåller en bekväm och sofistikerad atmosfär.

Tack vare sin balans mellan lugn och ro i bostadsområdet, affärsverksamhet och utmärkta läge har Chamartín etablerat sig som ett av de mest prestigefyllda och kompletta områdena i Madrid, perfekt för att njuta av en modern och väl uppkopplad livsstil.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient 58 275

Energy consumption E : 275kWh/m²/year
Emissions E : 58kg CO₂/m²/year

Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.

Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.

MAD69435 970 000 € Lägenhet till salu