JAV39964
1 750 000 €
Hus/Villa till salu
JAV39964
1 750 000 €
Hus/Villa till salu

Nybyggd hus/villa med 4 Sovrum med 223m² terrass till salu i La Sella, Costa Blanca

  • Sovrum 4
  • Badrum 4
  • Planlösning 489m²
  • Totalyta 1 395m²
  • Terrass 223m²

Ett otroligt lyxigt svithem med 4 sovrum med inomhus- och utomhuspooler, spa och hisnande utsikt över havet och dalen, La Sella, Costa Blanca

Egenskaper

  • Utsikt över bergen
  • Havsutsikt
  • Uppvärmd pool
  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Spa
  • Jacuzzi
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Högt i tak
  • Parkering
  • Walk-in closet
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Tvättstuga
  • Rullstolar
  • Nybyggd
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Grillplats
  • Dubbla fönster
  • Balkong
  • Planlösning 489m²

Beskrivning av fastigheten

En fantastisk svitfastighet med 4 sovrum med inomhus- och utomhuspooler, privat spa och fantastisk utsikt över Medelhavet, dalen och Denia-kusten, i det eftertraktade bostadsområdet La Sella. Tillgänglig som nyckel klar för december 2023.

Denna otroliga fastighet ligger i slutet av en återvändsgränd och är fördelad på tre nivåer med en privat hiss för 4 personer för att ansluta nivåerna. Huset är för närvarande under uppbyggnad, med ett förväntat överlåtelsedatum december 2023. De arkitektoniska egenskaperna hos denna fastighet inkluderar högt i tak och stora glasfasader från golv till tak, som erbjuder fantastiska vyer från alla rum och skapar en harmonisk inomhus-utomhus känsla, med ljusa rum samtidigt som du skyddar insidan från den hårda sommarsolen.

Villan är en av två lyxprodukter, och består av: bilingång med bilport, entréhall med fantastisk dubbelhöjd i tak och ett fantastiskt master bedroom med eget badrum med dubbla handfat, badkar och dusch, plus omklädningsrum och en privat terrass .

Den första av de lägre nivåerna är tillägnad det huvudsakliga vardagsrummet, med öppen planlösning med vardagsrum/matsal/kök, alla med ytbehandling av högsta kvalitet, en dold tvättstuga, gästtoalett och tillgång till den underbara terrassen med pool, avkopplande och matplatser och ett sommarkök, allt kompenseras av den otroliga bakgrunden bakom. På denna nivå finns också den inre poolen med hamam ångbad, duschrum och toalett.

Sedan på den andra av de lägre våningarna finns ytterligare tre sviter, var och en med omklädningsrum och badrum, plus privata balkonger och ett extra vardagsrum som kan användas som hemmabio, gym eller bodega.

Praktiska extrafunktioner inkluderar: golvvärme med aerotermisk värmepump, även för varmvatten centraliserad varm och kall luftkonditionering med individuella termostater, fastigheterna kommer att vara A-klassade för energieffektivitet, erbjuda låga underhållskostnader, och med möjlighet till automatiserade hemsystem, Innerdörrar från golv till tak med dolda gångjärnssystem.

Hus/Villa till salu
JAV39964 Hus/Villa till salu

Distribution

Entréplan

  • Entréhall
  • Master svit med badrum, omklädningsrum, privat balkong

Nivå 1

  • L-format vardagsrum/matsal/kök
  • Tvättstuga
  • toalett
  • Inomhuspool och spaavdelning med WC och duschrum
  • Utomhuspool 2,85 x 7 m
    med matplats och sittplatser

Nivå 2

  • Sovrumssvit med omklädningsrum och badrum
  • Sovrumssvit med omklädningsrum och badrum
  • Sovrumssvit med omklädningsrum och badrum
  • Rekreations flerbruksrum för bodega, biorum mm
  • Maskinrum

Läge

Beläget i det eftertraktade bostadsområdet La Sella, med 27-håls La Sella golfbana, Marriott hotel, flera restauranger och Synchosfera gym och sporthotell. Utmärkta vägförbindelser till AP-7 och N-332, bara 10 minuters bilresa till de prisbelönta stränderna med blå flagg i Dénia och Jávea, med fiskehamnar, yachtklubbar, restauranger med Michelinstjärnor och internationella skolor. Cirka en timmes bilresa från både Alicantes och Valencias internationella flygplatser.

Energi Certifikat

Energi Certifikat A

JAV39964
1 750 000 €
Hus/Villa till salu

Liknande fastigheter till salu i La Sella

Inte exakt vad du letar efter?

Se liknande egenskaper

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

PRENUMERERA PRENUMERERA