Detta foto är från utvecklingen och motsvarar inte denna specifika enhet.
Nyhet
VAL22137 385 500 € Lägenhet till salu

Nybyggd lägenhet med 3 Sovrum med 8m² terrass till salu i Godella / Rocafort

  • Slutförd Q3 2028
  • Sovrum 3
  • Badrum 2
  • Planlösning 111m²
  • Terrass 8m²

Denna fastighet är del av Terrasses de Rocafort Lägenheter, Godella / Rocafort, Valencia.
Visa detaljer om detta bostadsområde och andra fastigheter inom detta bostadsområde

Lägenhet med 3 sovrum och 2 badrum i Rocafort, helt ny i Terrasses de Rocafort.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Terrass
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Parkering
  • Utrustat kök
  • Öppet kök
  • Nybyggd
  • Nära transportmedel
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Planlösning 111m²
  • Konstruerat Område 128m²
  • Boende yta 88m²
  • Gemensamt område 128m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Denna vackra lägenhet är en del av Terrasses de Rocafort, en ny utveckling som presenterar dessa helt nya, ljusa hem i Rocafort.

Fastigheten har en trevlig terrass i vardagsrummet och en balkong i sovrummen. Förutom vardagsrummet har matsalen ett öppet kök med en ö som delvis är utrustad med vitvaror, tre sovrum och två badrum.

Konstruktionen med högkvalitativa material maximerar hemmets akustiska och värmeisolering. Luftkonditioneringen kommer att distribueras genom kanaler och högeffektiv aerotermisk utrustning. Aerotermisk energi använder luften, en förnybar energi, gratis och tillgänglig dygnet runt.

För din maximala komfort kommer alla enheter att ha ett hemautomationssystem för att styra luftkonditioneringen och du kan välja mellan flera alternativ för att förbättra funktionerna enligt kundens smak.

Byggnaden har en källare med parkeringsplatser och förråd. Kunden har möjlighet att förvärva en parkeringsplats och ett förråd om de vill.

Terrasses de Rocafort ligger framför gröna områden, med tydlig och trevlig utsikt och nära alla tjänster, bara 10 minuters promenad från tunnelbanestationen. Den är perfekt ansluten och är perfekt som permanent bostad eller som en investering.

Exklusiv Listing

Fastighet endast tillgänglig med Lucas Fox

Lägenhet till salu

Planlösning

  • Öppet kök med köksö, delvis utrustat
  • Vardagsrum/matsal med tillgång till terrass
  • 3 sovrum
  • 2 badrum

Godella / Rocafort, Valencia: Var den här bostaden är belägen

Dess läge är ytterligare en av dess stora attraktioner: omgivet av bekvämligheter, skolor, butiker och med utmärkta förbindelser till Valencia, inklusive tunnelbanestationen bara 10 minuters promenad bort. En perfekt miljö för året runt-boende eller investering, med en mycket attraktiv beräknad avkastning.

Rocafort är en bostadsstad belägen bara 8 km från staden Valencia, med utmärkta transportförbindelser via större vägar och tunnelbana. Den ligger också bara 9,5 km från flygplatsen.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient B B

Energy consumption : B
Emissions : B

VAL22137 385 500 € Lägenhet till salu