MAD71480 2 400 000 € Lägenhet till salu

Excellent lägenhet med 3 Sovrum till salu i Goya, Madrid

  • Sovrum 3
  • Badrum 3
  • Planlösning 182m²

Exklusiv och ljus renoverad lägenhet på 182 m² med 3 sovrum, 2 badrum, gästtoalett, ett rymligt vardagsrum med integrerat kök och sydvästligt läge till salu på första våningen i en byggnad med concierge-service i Goya, Madrid.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Naturligt ljus
  • Utsikt över staden
  • Utsikt
  • Uppvärmning
  • Säkerhet
  • Renoverad
  • Öppet kök
  • Nära transportmedel
  • Luftkonditionering
  • Larmsystem
  • Exteriör
  • Balkong
  • Planlösning 182m²
  • Konstruerat Område 182m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Dils Lucas Fox presenterar denna exklusiva lägenhet till salu i Goya-kvarteret i Madrid, i ett av de mest eftertraktade områdena i Salamanca-distriktet. Fastigheten är belägen i en exklusiv miljö, nära bekvämligheter, med ett utmärkt utbud av butiker och restauranger samt utmärkta transportförbindelser. Detta gör den till en attraktiv möjlighet både som primärbostad och som investering.

Fastigheten har en ungefärlig byggd yta på 182 m² (användbar yta i väntan på verifiering), med tre sovrum, två badrum och en gästtoalett. Vardagsrummet har ett rymligt vardagsrum med matplats och ett integrerat kök, i en modern och öppen planlösning. Dess funktionella design prioriterar naturligt ljus, med generösa och väl sammanhängande rum.

Dess sydvästliga läge, rymliga och ljusa rum och förstklassiga ytbehandlingar är särskilt anmärkningsvärda, vilket ger en hög komfortnivå och livskvalitet. Fastigheten har renoverats och är redo att flyttas in utan ytterligare arbete. Den inkluderar en concierge-service, som beskrivs separat, vilket ger fastigheten ett betydande värde. De beskrivna funktionerna kan bli föremål för verifiering.

Energiklassning (väntar på).

Försäljningspriset är 2 400 000 euro exklusive skatter. Tillämpliga skatter (ITP/moms/AJD), såväl som notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen, ingår inte i priset och är köparens ansvar.

Fastigheten marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, SL med CIF B64125438), som agerar som fastighetsförmedlare.

Informationen som tillhandahålls är endast i informationssyfte, baserad på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och kan komma att ändras. Den utgör inte ett avtalsenligt erbjudande.

Lägenhet till salu

Extras

  • 182 m² byggd yta
  • Första våningen
  • Sydvästlig orientering
  • Utomlands
  • Omfattande reform
  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Hiss
  • Målvakt
  • Utrustat kök

Planlösning

  • 3 sovrum
  • 2 kompletta badrum
  • Gästtoalett
  • Vardagsrum/matsal
  • Integrerat kök
  • Distributör

Goya, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Denna fastighet ligger i Goya-kvarteret, i det prestigefyllda Salamanca-distriktet, ett av Madrids mest eftertraktade områden. Omgivningarna erbjuder ett brett utbud av butiker, butiker, restauranger, köpcentra och alla typer av tjänster, samt utmärkta kollektivtrafikförbindelser och enkel tillgång till stadens huvudgator. Närheten till El Retiro-parken, Serrano-gatan och WiZink Center gör denna plats till ett idealiskt val för både permanent boende och investering.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient IN PROCESS

Energy Certificate : In process

Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.

Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.

MAD71480 2 400 000 € Lägenhet till salu