
Nybyggd hus/villa med 3 Sovrum till salu i La Sella, Costa Blanca
- Sovrum 3
- Badrum 3
- Planlösning 365m²
- Totalyta 1 407m²
Utmärkt 3 sovrum hus / villa med havsutsikt PROJEKT till salu i La Sella, Costa Blanca
Egenskaper
- Havsutsikt
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Parkering
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Nybyggd
- Luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Dubbla fönster
- Chill out plats
- Planlösning 365m²
Beskrivning av fastigheten
Detta nybyggda projekt av premiumkvalitet ligger på en vacker 1.407 m2 terrasserad tomt med havsutsikt och utsikt över golfbanan. Projektet har på bottenvåningen ett stort vardagsrum/matsal med öppen planlösning, med ett modernt öppet fullt utrustat kök med en kokö, en gästtoalett, samt utgång till de täckta/oavtäckta terrasserna och poolområdet på denna nivå. På övervåningen finns tre stora dubbelrum, alla med eget badrum. Denna nyckelfärdiga designvilla har en rymlig byggnadsyta på 284 m2, täckta terrasser på 84 m2, otäckta terrasser på 112 m2 och en parkeringsplats för bilar på 85 m2. Enligt bifogad lokaliseringsplan är väggarna som jämnar ut terrasserade tomten, samt väggarna mot gatan, utförda i stenarbeten som sammanlagt räknar 450 m2. Infinitypoolen är fullt utrustad och har en total vattentunnyta på 49 m2. Det finns en automatisk ingångsport för bilar på 4,00 m bredd och en gångdörr på 1,00 m bredd, som leder in till denna fantastiska nybyggda fastighet. Den vackra medelhavsträdgården har en naturlig gräsmatta, växter och ett automatiskt bevattningssystem.

Distribution
Huvudvåning:
Vardagsrum med öppen planlösning
Kök
Gästtoalett
Övervåning:
3 x dubbelrum med badrum
Läge
Fastigheten ligger i La Sella, ett privilegierat område på Costa Blanca, som ligger bara 15 minuter med bil från centrala Denia. Dess läge intill Montgós naturpark gör att du kan njuta av unika naturomgivningar och fantastisk havsutsikt.
Förutom det utmärkta läget kan du utnyttja resortens egna tjänster, som gör att du kan utöva sporter som golf, paddel, ridning och vandring/vandring. Samt de tjänster som tillhandahålls av det femstjärniga Hotel Marriott La Sella, med flera restauranger, spa, wellness, gym och ett komplett schema med aktiviteter.
Vi kan inte utelämna det oändliga utbudet av fritid, gastronomi, shopping, vattensporter och stränder, som finns i grannstäderna Denia, Javea, kosmopolitiska städer som lever 365 dagar om året.
Liknande fastigheter till salu i La Sella
-
La Sella
363m² hus/villa till salu i La Sella, Costa Blanca
- Sovrum 3
- Planlösning 363m²
- Totalyta 1 239m²
La Sella176m² hus/villa till salu i La Sella, Costa Blanca
- Sovrum 3
- Planlösning 176m²
- Totalyta 1 528m²
La Sella445m² hus/villa med 145m² terrass till salu i La Sella
- Sovrum 4
- Planlösning 445m²
- Totalyta 1 308m²
La Sella489m² hus/villa med 223m² terrass till salu i La Sella
- Sovrum 4
- Planlösning 489m²
- Totalyta 1 395m²
La Sella220m² herrgård till salu i La Sella, Costa Blanca
- Sovrum 4
- Planlösning 220m²
- Totalyta 1 300m²
Jesús Pobre204m² hus/villa till salu i Jesús Pobre, Costa Blanca
- Sovrum 3
- Planlösning 204m²
- Totalyta 1 790m²