
Excellent hus/villa med 5 Sovrum med 814m² Trädgård till salu i bellaterra
- Sovrum 5
- Badrum 4
- Planlösning 526m²
- Totalyta 1 000m²
- Terrass 117m²
- Trädgård 814m²
Projekt under uppbyggnad med panoramautsikt under uppbyggnad på en 1000 m² stor tomt, med pool, gym och gästannex till salu i Bellaterra.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Portvakt
- Hiss
- Naturligt ljus
- Högt i tak
- Parkering
- Walk-in closet
- Utsikt över staden
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Solpaneler
- Rullstolar
- Panoramautsikt
- Öppet kök
- Öppen spis
- Nybyggd
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Lekrum
- Larm
- Inbyggda garderober
- Grillplats
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Domotiskt system
- Djur vänligt
- Chill out plats
- Bibliotek
- Basketbollsplan
- Balkong
- Planlösning 526m²
- Konstruerat Område 526m²
- Boende yta 432m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Huset är beläget i Bellaterra urbanisering, ett av få områden med småhus isolerade från Barcelonas storstadsområde, som ligger i utkanten av Barcelona, men ansluten till stadens centrum genom ett viktigt infrastrukturnätverk som underlättar kommunikationen med Vallès-regionen, av stort naturligt och naturskönt värde.
Huset har projekterats enligt adekvata konstruktions- och projektkriterier för att göra det energieffektivt. Det är främst orienterat mot sydost och erbjuder utsikt över bergskedjan Collserola. Dessutom tar både huset och trädgårdsområdet ut det mesta av solen de får.
Huset har två olika tillfarter, en för fotgängare och fordon från nedre rondellen och en annan för fotgängare på första våningen, korsar en gångväg. På så sätt skulle byggnadens användningsområden kunna delas upp och möjliggöra att bostäder och kontor blir gemensamt.
Byggnaden är i byggskede och för närvarande är markarbeten, grunden, alla jordstödmurar samt betong- och stålkonstruktionen utförda. Huset är fördelat på fyra våningar.
På bottenvåningen hittar vi dagdelen med ett stort vardagsrum-matsal med stora fönster som har utsikt över trädgården med en infinitypool. Ett kök med kontor, ett tvätt- och strykrum, ett gästbilaga och en välkomsttoalett kompletterar våningen.
På första våningen ligger nattområdet, med tre dubbelrum med två kompletta badrum och master bedroom med badrum och omklädningsrum.
Takvåningen har en egen ingång från övre gatan, vilket gör den idealisk att använda som en fristående arbetsplats.
I källaren hittar vi garage för fyra bilar, omklädningsrum för personal, lokaler, källare, skafferi och gym.
Trädgården är stor och omger fastigheten, den har också en stor terrass med en veranda att njuta av på sommaren och en pool med vacker panoramautsikt.
Priset på huset inkluderar reformen i det nuvarande tillståndet, det inkluderar inte hela reformen. Kontakta oss för mer information.
Exklusiv Listing
Fastighet endast tillgänglig med Lucas Fox

Planlösning
Halvmalen växt
- 4 bil garage
- personalens omklädningsrum
- Facilitetsrum
- Skafferi
- Lagra
- Gym
Låg nivå
- Vardagsrum med öppen spis
- Matsal
- kök med kontor
- Tvättstuga och strykjärn
- gästbilaga
Första våningen
- 3 dubbelrum
- 2 badrum
- Master bedroom med badrum och omklädningsrum
takvåning
- Studie
Bellaterra, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
900 meter från huset ligger järnvägsstationen Bellaterra, som förbinder Barcelona med olika städer i Vallès Occidental. Mittemot stationen finns ett köpcentrum med butiker, ett apotek, en stormarknad och en sportklubb.
Det är också i ett strategiskt läge för att nå motorvägen AP-7, som ansluter i norr med provinsen Girona till gränsen till Frankrike och i söder med provinsen Tarragona och därifrån följer en axel som kommunicerar med hela Medelhavskusten. Genom motorvägen C-58, mycket nära huset, finns tillgång till Manresa och därifrån till Pyrenéerna. Det har direkt tillgång till Barcelonas ringvägar, Vallvidreratunnlarna, flygplatsen och hamnen.
200 meter från tomten ligger La Vall-skolan och 1000 meter från Ramón Fuster-skolan. Genom motorvägen Bellaterra-Autónoma, 200 meter från tomten, kan du komma åt det autonoma universitetet i Bellaterra. Bredvid urbaniseringen, på Sant Cugat del Vallés-sidan, ligger Pureza de María, Ágora, Thau, den japanska skolan och även Asepeyo-sjukhuset.
Fastighetens energicertifikat
Liknande fastigheter till salu i Bellaterra
-
Maresme kusten, Sant Pol de Mar
253m² hus/villa med 195m² Trädgård till salu i Sant Pol de Mar
- Sovrum 3
- Planlösning 253m²
- Totalyta 280m²
Maresme kusten, Vallromanes363m² hus/villa till salu i Vallromanes, Barcelona
- Sovrum 4
- Planlösning 363m²
- Totalyta 625m²
Maresme kusten, Caldes d'Estrac339m² hus/villa med 496m² Trädgård till salu i Caldes d'Estrac
- Sovrum 4
- Planlösning 339m²
- Totalyta 596m²
Maresme kusten, Vilassar de Dalt417m² hus/villa till salu i Vilassar de Dalt, Barcelona
- Sovrum 5
- Planlösning 417m²
- Totalyta 507m²
Maresme kusten, Vallromanes362m² hus/villa till salu i Vallromanes, Barcelona
- Sovrum 5
- Planlösning 362m²
- Totalyta 577m²
Maresme kusten, Vallromanes181m² hus/villa till salu i Vallromanes, Barcelona
- Sovrum 3
- Planlösning 181m²
- Totalyta 737m²