Fantastisk lyxig lägenhet med 4 sovrum, exceptionell design, utmärkta egenskaper och en 39 m² stor terrass med otrolig utsikt över PGA-golfbanan.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Terrass
- Swimming pool
- Portvakt
- Hiss
- Naturligt ljus
- Marmorgolv
- Högt i tak
- Parkering
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Säkerhet
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Lekplats
- Inbyggda garderober
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Domotiskt system
- Balkong
- Planlösning 239m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Lucas Fox är stolta över att presentera denna unika hyresmöjlighet, belägen på andra våningen i den privata urbanisationen La Finca, som erbjuder 24-timmars bevakning och exceptionell design och kvalitet.
Bland dess enastående funktioner drar denna imponerande lägenhet med 4 sovrum och 4 badrum nytta av spektakulär utsikt över 18-håls golfbanan och en privat terrass på 39 m².
Exklusiv lägenhet i ett av Pozuelos mest prestigefyllda bostadskomplex, mittemot La Finca Country Club, i Prado de Somosaguas. Den utmärker sig för sina högkvalitativa ytbehandlingar, maximala säkerhet och spektakulära, fria vyer. Komplexet erbjuder över 40 000 m² trädgårdar, sjöar, gångvägar, en swimmingpool och lekplatser, och kombinerar lyx, avskildhet och natur bara 10 minuter från centrala Madrid.
Vi når andra våningen med hiss från en elegant lobby eller direkt från garaget. När vi kommer in i lägenheten kommer vi till en rymlig entréhall med gästtoalett. Vi svänger höger och kommer in i det stora vardagsrummet med öppen planlösning, anmärkningsvärt för det överflöd av naturligt ljus som strömmar in genom imponerande skjutdörrar i glas från golv till tak som öppnar sig mot den täckta terrassen.
Intill vardagsrummet finns ett fullt utrustat kök i amerikansk stil med högkvalitativa vitvaror och en avslappnad bar med höga barstolar, perfekt för att njuta av frukost eller underhålla gäster. Även om köket för närvarande är öppet kan det avskiljas från vardagsrummet med eleganta skjutdörrar i glas.
Rakt fram från entréhallen leder en dörr till sovrumsdelen, med det stora sovrummet med eget badrum, som också har direkt tillgång till terrassen via skjutdörrar.
Dessutom finns det två sovrum med stora inbyggda garderober, eget badrum och direkt tillgång till en sekundär privat terrass.
När vi återvänder till entrén och svänger vänster hittar vi det fjärde sovrummet med ett tredje badrum bredvid. Detta kan användas som gästrum eller personalrum. I denna del av lägenheten hittar vi även serviceområdet med tvättstuga.
Detta hem är utrustat med den senaste tekniken för hemautomation och klimatkontroll. Komplexet har ett centralt geotermiskt värme- och kylsystem, vilket säkerställer hög energieffektivitet och låga driftskostnader i alla lägenheter. En annan viktig funktion är golvvärme för vintermånaderna och ett kylsystem för sommaren.
Det är också viktigt att nämna att utvecklingen, liksom andra projekt i La Finca, har ett toppmodernt säkerhetssystem, med dubbel omkrets med inbrottsdetektering och en 24-timmars kontrollerad entrégrind.
I priset ingår två parkeringsplatser och ett stort förråd.
Kort sagt, Lucas Fox är glada att presentera denna unika hyresmöjlighet i ett av Madrids mest exklusiva områden. Kontakta oss idag via telefon eller e-post för mer information. Fastigheten kan visas när det passar dig. Du kan också besöka oss i vår lounge på Av. de Europa, 38 i Pozuelo så att vi kan diskutera dina behov mer i detalj och hjälpa dig att hitta det perfekta hemmet eller investeringen.
Planlösning
- Mottagare
- Gästtoalett
- Vardagsrum/matsal
- Utrustat kök
- Terrass på framsidan
- Master bedroom med eget badrum och tillgång till huvudterrassen
- Två sovrum med eget badrum och tillgång till en bakre terrass
- Bakre terrass
- Extra sovrum med separat badrum
- Tvätt
Pozuelo, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Det nya området La Finca LGC3 ligger i ett privilegierat och lugnt område i Prado de Somoaguas, mittemot den nya countryklubben LAFINCA med en 18-håls golfbana och bara 10 minuter med bil från centrala Madrid.
Den har direkt tillgång till motorväg M40, vilket ger snabba förbindelser till andra viktiga transportknutpunkter, som Barajas internationella flygplats, bara 25 minuters bilresa bort. Andra viktiga lokala motorvägar (A5, M502, M508) erbjuder en mängd olika snabba rutter till centrala Madrid och andra destinationer. Ett lokalt bussnätverk med hållplatser inom några minuters promenad finns också tillgängligt. Följande busslinjer är tillgängliga: 658, N902 och 562.
Du hittar de bästa skolorna bara 10 minuter med bil från området, såsom American School of Madrid, British Council School, Veritas eller Retamar.
Köpcentret Zielo och de exklusiva restaurangerna på Europa Avenue är populära val bland lokalbefolkningen. Det moderna biografkomplexet Kinepolis, med sina restauranger och barer, ligger bara 5 minuters bilresa bort.
Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
Liknande fastigheter att hyra i Pozuelo
Inte exakt vad du letar efter?































































































































































































































































