Ny
MADR72246 3 100 € per månad Lägenhet uthyrning Tillgänglig nu! Minimum uthyrnings period: 6 månader.

Excellent lägenhet med 2 Sovrum till uthyrning i Goya, Madrid

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 80m²

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Portvakt
  • Hiss
  • Parkett
  • Naturligt ljus
  • Högt i tak
  • Utsikt över staden
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Treglasisolerruta
  • Säkerhet
  • Rullstolar
  • Renoverad
  • Panoramautsikt
  • Öppet kök
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Larmsystem
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Djur vänligt
  • Planlösning 80m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

DILS / LUCAS FOX presenterar denna lägenhet belägen på en av de mest prestigefyllda och eftertraktade gatorna i det exklusiva Goya-området, i Salamanca-distriktet. Denna extraordinära fastighet representerar den perfekta balansen mellan elegans, komfort och läge. En helt nyrenoverad lägenhet utformad för att möta förväntningarna hos dem som söker ett exklusivt hem i ett av Madrids finaste områden.

Lägenheten, som ligger på översta våningen i byggnaden, njuter av rikligt naturligt ljus hela dagen, vilket skapar varma och inbjudande utrymmen. Dess 80 kvadratmeter har noggrant utformats för att erbjuda en känsla av rymd och funktionalitet, med moderna ytbehandlingar och material av högsta kvalitet.

Vardagsrummet är arrangerat runt ett elegant vardagsrum/matsal, där ljuset är huvudpersonen, åtföljt av ett sofistikerat öppet kök fullt utrustat med toppmoderna vitvaror, perfekt integrerade i möblerna för att uppnå en ren och tidlös estetik.

Fastigheten har två rymliga sovrum, utformade för maximal komfort. Det stora sovrummet har ett exklusivt eget badrum, medan det andra sovrummet kompletteras av ett andra komplett badrum, perfekt för gäster eller för att betjäna resten av hemmet.

Varje detalj har noggrant valts ut för att erbjuda en unik boendeupplevelse: högkvalitativt snickeri, omsorgsfullt utformad belysning, designade ytbehandlingar och en fullständig renovering utförd med utsökt smak. Resultatet är ett inflyttningsklart hem där du inte behöver oroa dig för någonting.

Utgifter och förnödenheter: ingår i hyran (vatten, el, gas, samhällskostnader etc.).
Deposition: 2 månader.
Typ av kontrakt: tillfällig

Lägenhet uthyrning

Extras

- MÅLVAKTAREN

- LUFTKONDITIONERING

- UPPVÄRMNING

- HISS

- HÖG KVALITET

- ELEKTRISKA PERSIENNER

- HOTELLSÄNGAR

- FULLUTRUSTAD

Planlösning

- 80M2

- 2 SOVRUM

- 2 BADRUM, ETT MED EGET BADRUM

- HISS

- MÅLVAKTAREN

- ÖVERSTA VÅNINGEN

Goya, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Att bo i Goya innebär att njuta av den mest exklusiva livsstilen i huvudstaden. Detta ikoniska område i Salamanca-distriktet blandar perfekt klassisk Madrids elegans med en pulserande kommersiell, gastronomisk och kulturell scen. Bara några steg bort hittar du några av de finaste lyxbutikerna, välkända restaurangerna, gourmetmarknaderna och alla tjänster du behöver för vardagen.

Utmärkta kollektivtrafikförbindelser, närhet till Retiroparken och gatornas kvalitet gör denna plats till en av de mest värderade för både permanent boende och fastighetsinvesteringar.

En exceptionell möjlighet att förvärva ett helt nytt lyxhus i ett utmärkt läge, redo att njutas från dag ett.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient C C

Energy consumption : C
Emissions : C

Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.

Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.

MADR72246 3 100 € per månad Lägenhet uthyrning