Semesterbostad. Tillgänglig från oktober till juni 2027. Mysig lägenhet med 2 sovrum att hyra i Gràcia. Endast tillgänglig för korttidsuthyrning via Lucas Fox.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Terrass
- Tidstypisk karaktär
- Naturligt ljus
- Mosaikgolv
- Högt i tak
- Walk-in closet
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Renoverad
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Domotiskt system
- Chill out plats
- Balkong
- Planlösning 63m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Korttidskontrakt från mitten av september 2025 till juni 2026.
Fantastisk möjlighet att bo i denna unika och mysiga lägenhet som nyligen har renoverats och möblerats och är ett idealiskt hyresboende i staden.
Denna fantastiska fastighet har två sovrum med dubbelsäng, varav ett har en elegant klädkammare, och ett badrum med högkvalitativa ytbehandlingar. Den är nu tillgänglig att hyra för en tillfällig period på maximalt 9 månader.
Denna vackra och renoverade lägenhet ligger på andra våningen i en tidstypisk byggnad i hjärtat av det trendiga Gracia-området.
Lägenheten har gott om naturligt ljus och luftkonditionering samt värme. Den har även 3 balkonger, varav 2 har sittgrupper där du kan njuta av ditt morgonkaffe eller en utsökt måltid som tillagas i det fullt utrustade köket.
Även om fastigheten har renoverats, ståtar den fortfarande med ursprungliga tidstypiska detaljer som högt i tak med träbjälkar och mosaikgolv. Den har en mycket trevlig atmosfär och skulle passa perfekt för ensamstående yrkesverksamma, par, små familjer eller seriösa masterstudenter.
En fantastisk fastighet med 2 sovrum i ett utmärkt, lugnt och säkert läge mitt i Vila de Gracia.
Denna lägenhet är endast tillgänglig via Lucas Fox.
Tveka inte att kontakta oss för mer information och/eller för att boka en visning.
Fastighet tillgänglig för tillfällig uthyrning.
I enlighet med lag 12/2023 och lag 18/2007 informerar vi er om att:
Fastighet för tillfällig uthyrning
Ägaren är inte en stor hyresgäst.
2 månaders deposition + 1 ytterligare garanti.
49 användbara kvadratmeter.
Vatten, el, Wi-Fi och larm (avgifter ingår ej i priset).
Formeln för hyresuppdatering gäller inte.
Exklusiv Listing
Fastighet endast tillgänglig med Dils Lucas Fox
Extras
- Fullt möblerad och utrustad med bestick, redskap, tallrikar, glas etc.
- Tvättmaskin
- Diskmaskin
- Kaffemaskin
- En uppsättning sängkläder för varje rum
- 3 balkonger
- Utmärkt läge
- Naturligt ljus
- Luftkonditionering och uppvärmning i hela lägenheten
Planlösning
- Ingång
- Öppet kök och vardagsrum / matplats
- 3 balkonger
- 1 badrum
- 2 dubbelrum
- 1 klädkammare
Gràcia, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
Den här fastigheten har ett utmärkt läge i hjärtat av Vila de Gracia. Gracia är ett grannskap i staden Barcelona. Ursprungligen en separat stad i det förflutna, absorberades Gracia av att utvidga staden, men har fortfarande en speciell atmosfär och är känd för att vara ett trendigt område i staden med ett överflöd av butiker i bohemisk stil och ett stort utbud av restauranger och barer .
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption E : 206kWh/m²/year
Emissions E : 43kg CO₂/m²/year
Index R.P.LL.
Lower area €14,99/m² - Middle €20,63/m² - Upper area €16,97/m²
Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.
Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.
AICAT: 13225
API: 4089 
Liknande fastigheter att hyra i Barcelona city
Inte exakt vad du letar efter?




































































































































































































