Exklusivt fristående hus till salu i en privat urbanisation med paddeltennis, concierge och gemensamma utrymmen i Las Rozas.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Trädgård
- Swimming pool
- Padel-bana
- Parkering
- Utrustat kök
- Nybyggd
- Luftkonditionering
- Chill out plats
- Planlösning 338m²
- Konstruerat Område 338m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar detta helt nya fristående hus i Jardines de la Marazuela, ett exklusivt bostadskomplex bestående av endast 10 fristående hus, alla med pool och privat trädgård, samt kompletta gemensamma utrymmen, en paddeltennisbana och concierge-service.
Huset, nu färdigställt, är fördelat på tre våningar plus ett gångtak och erbjuder rymliga, funktionella utrymmen fulla av naturligt ljus.
På bottenvåningen leder en elegant entréhall till ett rymligt vardagsrum med matplats och direkt tillgång till verandan och trädgården. Bortom detta ligger det generöst tilltagna, fullt utrustade köket med en köksö. På denna våning finns också en separat tvättstuga, en gästtoalett och ett garage för två bilar.
På första våningen finns sovrumsdelen, med ett magnifikt sovrum med klädkammare och ett rymligt eget badrum med specialdetaljer. Denna våning kompletteras av ytterligare två sovrum, ett badrum och en praktisk klädkammare.
Halvkällaren inkluderar en uteplats i engelsk stil som ger rikligt med naturligt ljus och stor mångsidighet. Den har ett komplett badrum, ett stort multifunktionellt rum (perfekt som ett andra vardagsrum, lekrum eller till och med ett fjärde sovrum) och en rymlig grovkök för tvätt, tvätt och förvaring.
Huset kulminerar i ett gångtak som erbjuder trevlig utsikt och flera användningsmöjligheter.
Utomhus finns en veranda som nås från vardagsrummet, vilken i sin tur ansluter till den privata trädgården med en pool och olika områden.
Dessutom finns möjlighet att anpassa ytbehandlingar av badrum, kök och garderober, samt inredningsdetaljer som belysning och färg, så att bostaden kan anpassas efter köparens smak.
Kontakta oss för mer information.
Planlösning
Bottenvåning
- Lobby
- Vardagsrum/matsal
- Kök med köksö
- Separat tvättstuga
- Gästtoalett
- Garage för 2 fordon
Första våningen
- Master bedroom med klädkammare och eget badrum
- 2 ytterligare sovrum
- Badrum
- separat omklädningsrum
Halvkällare
- Engelska gården
- Multifunktionellt rum
- Komplett badrum
- Tvättstuga, faciliteter och förvaring
Utomlands
- Veranda
- Privat trädgård
- Privat pool
Las Rozas, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Las Rozas är en kommun belägen nordväst om Madrid och är ett av de viktigaste bostadsområdena i storstadsområdet, eftersom den erbjuder lågdensitets urbaniseringar, grönområden och ett brett utbud av kommersiella och serviceutbud.
Kommunen har offentliga, privata och internationella skolor, idrottsanläggningar, vårdcentraler och ett varierat utbud av restauranger. Bland de anmärkningsvärda shoppingområdena finns Las Rozas Village och Heron City Las Rozas, samt flera företagsparker som är nav för ekonomisk aktivitet och företagshögkvarter.
När det gäller transportförbindelser erbjuder den direkt tillgång till motorväg A-6 och en anslutning till ringvägen M-50, vilket underlättar in- och utfarter till Madrid och andra omgivande kommuner. Den har flera Renfe-pendeltågsstationer i olika delar av kommunen och regelbundna busslinjer för intercitytrafik som ansluter till Moncloa transportknutepunkt.
Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
Liknande fastigheter till salu i Las Rozas
Inte exakt vad du letar efter?


































































































