Denna fastighet är del av Residencial Atenas Hus/Villor, Las Rozas, Madrid.
Visa detaljer om detta bostadsområde och andra fastigheter inom detta bostadsområde
Exklusivt hem med 5 sovrum i Las Rozas, Residencial Atenas, med stora trädgårdar, privat pool och solterrasser i en lugn miljö.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Gym
- Garagem
- Utrustat kök
- Solpaneler
- Nybyggd
- Planlösning 752m²
- Konstruerat Område 737m²
- Boende yta 639m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar denna exklusiva nybyggda utveckling i Las Rozas, och erbjuder moderna hem med högkvalitativa ytbehandlingar och möjligheten att anpassa både layout och finish för att passa köparens preferenser.
På bottenvåningen har bostaden ett rymligt vardagsrum/matsal som ansluter till det separata köket, vilket skapar en flytande och bekväm miljö för vardagen. Från vardagsrummet når du en vacker privat trädgård och veranda, perfekt för att njuta av tiden utomhus. Denna våning innehåller också ett dubbelrum med eget badrum, en gästtoalett och en tvättstuga, vilket ger en hög nivå av komfort och funktionalitet.
På första våningen finns de andra fyra sovrummen, designade för att garantera vila och avskildhet. Dubbelrummen har ett omklädningsrum och eget badrum, medan enkelrummen också har ett eget badrum. Denna design optimerar utrymmet och säkerställer komfort för hela familjen.
Det täckta golvet erbjuder en stor terrass, perfekt för att koppla av medan du njuter av utsikten och de naturliga omgivningarna i fastigheten. Detta extra utrymme erbjuder många möjligheter för friluftsliv.
Källaren, med förråd och nöjesområde, erbjuder ytterligare utrymme för förvaring eller för att skapa ett rekreationsområde anpassat efter den boendes behov.
Residencial Atenas utmärker sig för sin byggkvalitet och effektiva design. Invånarna kommer att njuta av den privata poolen, trädgården och gemensamma utrymmen i en exklusiv miljö nära Madrid.
Mot en extra avgift erbjuder vi möjligheten att bygga ut ditt hem.
För mer information, tveka inte att kontakta oss.

Planlösning
Källarvåningen
- Förråd
- Fritidsområde
Bottenvåning
- Artighet toalett
- Dubbelrum med eget badrum
- Stort vardagsrum/matsal
- Oberoende kök
- Tvätt
- Garage
- Veranda
- Privat trädgård
Första våningen
- Två dubbelrum med eget badrum med omklädningsrum
- Två enkelrum med eget badrum
Täckt växt
- Solterrass
Las Rozas, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Residencial Atenas ligger i Las Rozas, en av de mest exklusiva kommunerna i regionen Madrid, känd för sin utmärkta livskvalitet, stora grönområden och ett utmärkt utbud av tjänster. Bara 20 minuter från Madrid, med enkel tillgång till stora motorvägar som M-50 och A6, är detta läge perfekt för dem som vill njuta av lugnet och naturen utan att lämna staden. Las Rozas har ett brett utbud av köpcentrum, restauranger, skolor och fritidsområden, vilket gör det till en idealisk plats att bo med familjen och njuta av det bästa av livet i Madrid.
Liknande fastigheter till salu i Las Rozas
Inte exakt vad du letar efter?