MAD72950 1 390 000 € Hus/Villa till salu

Hus/villa med 5 Sovrum med 42m² Trädgård till salu i El Soto de la Moraleja, Madrid

  • Sovrum 5
  • Badrum 4
  • Planlösning 214m²
  • Trädgård 42m²

Charmig parhus till salu i Soto de la Moraleja, totalrenoverad, i en av de bäst belägna urbanisationerna med ett brett utbud av sportanläggningar.

hus/villa viktigaste huvuddrag

  • Trädgård
  • Swimming pool
  • Naturligt ljus
  • Parkering
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Solpaneler
  • Öppen spis
  • Nära transportmedel
  • Luftkonditionering
  • Gated Community
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Djur vänligt
  • Planlösning 214m²
  • Konstruerat Område 214m²

Vad du behöver veta om det här hus/villa

Exklusiv parhus till salu i Soto de la Moraleja, inom kommunen Alcobendas, belägen i ett av de mest eftertraktade områdena. Fastigheten är belägen i en miljö som kombinerar lugn och ro med närhet till alla typer av bekvämligheter och utmärkta transportförbindelser, vilket gör den till en särskilt attraktiv möjlighet både som primärbostad och som investering.

Fastigheten har en byggd yta på 214 m² (213 m² användbar yta), vilka är ungefärliga ytor fördelade på 5 sovrum och 4 badrum. Dess design har utformats för att optimera funktionalitet och naturligt ljusinsläpp, vilket erbjuder en balanserad planlösning och rymliga, väl sammanhängande rum.

Bland höjdpunkterna finns verandan, som kan avnjutas året runt, och den privata trädgården i söderläge, som erbjuder hög komfort och livskvalitet. Fastigheten är i utmärkt skick och totalrenoverades 2014, vilket gör den redo för omedelbar inflyttning. De beskrivna funktionerna kan verifieras.

Energiklass A

Det inkluderar en parkeringsplats med elladdning och magnifika gemensamma utrymmen med två pooler, paddeltennis, multifunktionell tennisbana, fotboll, basket, lekplats ... vilket ger ett betydande värde till helheten.

Försäljningspriset är en miljon trehundranittiotusen euro (1 390 000 euro), exklusive skatter.

Tillämpliga skatter (ITP/IVA/AJD), såväl som notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen, ingår inte i priset och är köparens ansvar.

Informationen som tillhandahålls är endast i informationssyfte, baserad på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och kan komma att ändras. Den utgör inte ett kontraktuellt erbjudande.

Hus/Villa till salu

Extras

EGENSKAPER

  • Parhus
  • 3 våningar
  • 214 m² byggd, 213 m² användbar
  • 5 sovrum
  • 4 badrum
  • Terrass och balkong
  • Parkeringsplats ingår i priset
  • Begagnat/gott skick
  • Inbyggda garderober
  • Söderläge
  • Individuell uppvärmning: Naturgas

Utrustning

  • Luftkonditionering
  • Slå samman
  • Trädgård

Energicertifikat

  • Förbrukning: Vid 9 kWh/m² per år
  • Utsläpp: Vid 2 kg CO2/m² år

Planlösning

BOTTENVÅNING:

  • Mottagare
  • Vardagsrum med öppen spis
  • Separat kök
  • Gästtoalett
  • 25m2 veranda med Lumon-strukturer

FÖRSTA VÅNINGEN

  • Master bedroom-svit med omklädningsrum och badrum
  • 2 sovrum som delar ett badrum

VIND PÅ ANDRA VÅNINGEN

  • Ett stort sovrum
  • Avsändande
  • Ett badrum
  • 4-meters terrass

El Soto de la Moraleja, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Trots att det ligger i en lugn och bullerfri miljö är det mycket bra beläget, mycket nära alla typer av tjänster och de bästa internationella skolorna i området, sportanläggningar, restauranger, stormarknader, catering... Med mycket enkel tillgång till N1, M30, M40, N2... och 15 minuter med bil från Adolfo Suarez Madrid Barajas flygplats.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient 2 9

Energy consumption A : 9kWh/m²/year
Emissions A : 2kg CO₂/m²/year

Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.

Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.

MAD72950 1 390 000 € Hus/Villa till salu