Dils / Lucas Fox erbjuder ett spektakulärt fristående hus på 2 100 m2 byggt på en tomt på 15 000 m2, på ett av de bästa lägena i La Moraleja, med underbar utsikt.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Inomhuspool
- Spa
- Gym
- Garagem
- Hiss
- Padel-bana
- Naturligt ljus
- Marmorgolv
- Parkering
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Solpaneler
- Renoverad
- Panoramautsikt
- Öppen spis
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Lekrum
- Lekplats
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Bibliotek
- Balkong
- Planlösning 2 634m²
- Konstruerat Område 2 634m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Dils / Lucas Fox erbjuder ett spektakulärt fristående hus på 2 100 m2 byggt på en tomt på 15 000 m2, på ett av de bästa lägena i La Moraleja med underbar utsikt.
Tomten ligger i en återvändsgränd, vilket garanterar stor avskildhet. Den nås via en uppfart som ansluter till huvudhuset och de inre garagena. Huset har en vacker design som smälter sömlöst in i omgivningarna, och dess stora fönster erbjuder magnifik utsikt i alla riktningar, vilket gör att du kan njuta av öppna landskap med fullständig avskildhet. Innerutrymmena är rymliga och fyllda med naturligt ljus.
Fastigheten har en hiss för 14 personer och 1050 kg, med tillgång till alla våningar, samt en huvud- och servicetrappa. Den har aerotermisk värme och luftkonditionering, en luftvärmepump och vattenradiatorer, samt golvvärme i sovrumsdelen på bottenvåningen.
Trädgården erbjuder spektakulär utsikt och fullständig avskildhet, där du kan njuta av en stor pool med grillplats och lusthus. Det finns också en paddeltennisbana och ett litet hus bredvid. Fastigheten har en 150 meter djup brunn.
Extras
Takterrasser 400m2 och asfalterade ca 1 000m2
Utomhus- och inomhuspool med hydromassage
Trädgård
Inomhusgarage för 8/12 bilar och utomhusgarage
Uppvärmning och luftkonditionering med värmepump och luftkylning, och uppvärmning med vattenradiatorer.
Golvvärme
Dubbelglasade fönster
Helt renoverat
Huvud- och serviceingång
Skorstenar
Spa-avdelning med gym, bastu och kontrastpooler
Omklädningsrum och inbyggda garderober
Visningar
Fullt utrustat och separat kök
Grill och vaktmästare
Väl
Planlösning
Huset är fördelat enligt följande:
- Bottenvåning: En imponerande entréhall med magnifik utsikt över trädgården och Sierra de Madrid-bergen, badande i naturligt ljus, leder till ett stort vardagsrum med öppen spis. Genom detta rum når du ett enormt inglasat galleri med direkt tillgång till trädgården. Rum med hisnande utsikt och fullständig avskildhet. Stor matsal, två gästbadrum (ett för privat bruk), en garderob, ett kontor och ett tvättrum. Serviceområdet inkluderar ett stort, fullt utrustat Smith-kök och en rymlig frukostvrå. Skafferi och tvättstuga. Vardagsrum med ett sovrum och badrum för personalen, med direkt tillgång till utsidan. Till vänster om entrén finns sovrumsdelen med två sovrum, alla med egen omklädningsrum och badrum, och direkt tillgång till trädgården.
- Första våningen: Här hittar vi huvudsovrummet med öppen spis, två badrum och två fullt utrustade omklädningsrum med alla detaljer, samt ytterligare två sovrum med omklädningsrum och badrum. En stor terrass, som omger större delen av våningen, nås från ett av omklädningsrummen i huvudsovrummet och från ett av de andra sovrummen.
- Andra våningen: Husets tak, förberett för att kunna bygga ett sovrum med badrum.
- Källarvåning (Våning -1): Trots att huset ligger på den nedre våningen drar huset nytta av naturligt ljus tack vare sin sluttande planlösning. Denna våning har spa-avdelningen med inomhuspool med hydromassage och wellness-cirkel, bastu, två pooler (en varm och en kall) och plats för ett stort gym. Det finns också ett rymligt fritidsområde med separata badrum för män och kvinnor samt en garderob. Två personalrum med eget badrum finns på denna våning, varav ett har förrådsutrymme. De inre garagena rymmer åtta bilar, men 10 till 12 kan parkeras med lite manövrering. En stor utomhusyta erbjuder gott om parkering för ännu fler fordon. Fastigheten har också imponerande tvättstuga.
- Våning -2: Här hittar du teknikrummet för inomhuspoolen, en vinkällare (det finns ett projekt) och ett spelrum eller biograf (förberett för det).
La Moraleja Urbanización, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Denna fastighet ligger i ett av de mest exklusiva områdena i La Moraleja, ett av Madrids mest prestigefyllda bostadsområden, känt för sin avskildhet, säkerhet och närhet till internationella topphotell, golfklubbar, köpcentra och utmärkta transportförbindelser till centrala Madrid. Det erbjuder enkel tillgång till M30, M40, A1, A2 och Adolfo Suárez Madrid-Barajas flygplats.
Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
Liknande fastigheter till salu i La Moraleja
Inte exakt vad du letar efter?



























































