Nyhet
MLG59278 529 000 € Lägenhet till salu

Lägenhet med 2 Sovrum till salu i Pinares de San Antón - El Candado, Costa del Sol

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 113m²

Lägenhet med rymligt vardagsrum, 2 sovrum och 2 badrum till salu med pool, gym, strand och butiker inom gångavstånd i El Candado, Málaga.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Utsikt över bergen
  • Terrass
  • Tennisbana
  • Hiss
  • Padel-bana
  • Naturligt ljus
  • Parkering
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Rullstolar
  • Nära transportmedel
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Djur vänligt
  • Chill out plats
  • Planlösning 113m²
  • Konstruerat Område 155m²
  • Boende yta 113m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Denna fantastiska lägenhet ligger i det exklusiva Candado-området i Málaga, känt för sin sportklubb, golfbana och exklusiva marina. Dessa extraordinära faciliteter, bara några meters promenad från stranden, är unika i området. Stranden ligger bara några minuters promenad bort, vilket gör att du kan njuta av en kustnära livsstil. Dessutom erbjuder området ett stort köpcentrum, stormarknader och en lokal marknad där du kan hitta färska, högkvalitativa råvaror.

Huset har en generös yta på 113 m². Det har renoverats till en hög standard, och de ursprungliga fyra sovrummen har delats upp i två, ett av dem ett rymligt sovrum med klädkammare, och vardagsrummet har utökats.

När du närmar dig byggnaden välkomnar välskötta gemensamma trädgårdar de boende in i byggnaden.

Väl inne märker man direkt hur rymligt utrymmet är. Den har en öppen planlösning med ett rymligt vardagsrum/matsal. Detta utrymme erbjuder direkt tillgång, genom stora skjutdörrar, till den fantastiska terrassen med utsikt över områdets vidsträckta trädgårdar.

Lägenheten har två välplanerade sovrum, båda med inbyggda garderober och fönster som ger naturligt ljus. Det stora sovrummet är särskilt rymligt, då det har skapats genom att två rum har sammanfogats.

Kort sagt, denna lägenhet i El Candado är en exceptionell möjlighet för dem som letar efter ett hem i ett av de mest attraktiva områdena i Málaga. Med sitt utmärkta läge och omfattande bekvämligheter är det idealiskt för både familjer som letar efter ett bekvämt boende och investerare som vill dra nytta av uthyrningspotentialen i ett så eftertraktat område. Kontakta oss för mer information.

Exklusiv Listing

Fastighet endast tillgänglig med Lucas Fox

Lägenhet till salu

Extras

  • Bredvid sportklubben med olympisk pool, en andra pool, gym, tennis- och paddelbanor
  • Nära till stormarknader, strand och butiker
  • Tillgång till golfklubben och marinan

Planlösning

  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • Oberoende kök
  • Stort vardagsrum
  • Terrass

Pinares de San Antón - El Candado, Costa del Sol: Var den här bostaden är belägen

El Candado-kvarteret i Málaga erbjuder ett exklusivt läge med tillgång till en mängd olika bekvämligheter. Det ligger nära en sportklubb med en olympisk pool, ett gym samt tennis- och paddeltennisbanor. Dessutom är det nära till olika tjänster som stormarknader, stränder och butiker, vilket gör det dagliga livet enklare för de boende. I närheten finns andra anmärkningsvärda faciliteter som en golfklubb och en marina, perfekt för dem som söker utomhusaktiviteter och fritid.

Fastighetens energicertifikat

Fastighetens energicertifikat E

MLG59278 529 000 € Lägenhet till salu