Denna fastighet är del av INDIANS Lägenheter, Vilanova i la Geltrú, Barcelona.
Visa detaljer om detta bostadsområde och andra fastigheter inom detta bostadsområde
En ny bostadsutveckling på Lägenheter till salu i Vilanova i la Geltrú, Barcelona med ett start pris på 350,000 €
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Naturligt ljus
- Utsikt över staden
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Balkong
- Planlösning 99m²
- Konstruerat Område 99m²
- Boende yta 76m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Lucas Fox presenterar detta fantastiska projekt i Vilanova i la Geltrús gamla stadskärna.
Els Indians-byggnaden erbjuder sju flerfamiljshus med ett, två, tre och fyra sovrum med terrasser eller balkonger, samt rymliga vardagsrum och ett fullt utrustat kök.
I detta projekt inspirerat av kolonialtidens emigranter som återvände rika från Amerika, kan vi se att dess ursprungliga struktur har 50 cm tjocka murväggar och synliga träbjälkar. Fasaden är också gjord av original natursten och kalkmurbruk. Balkongerna har byggnadens ursprungliga smidesjärnsräcken, och terrasserna och privata utrymmen är färdiga med halkfria utomhusgolv i porslinsstengods. Alla material som används i byggnadens renovering, installationer och ytbehandlingar kommer att vara av högsta kvalitet.
Bland de framstående Vilanova-infödingarna som gjorde sig förmögna i Amerika fanns Josep Tomàs Ventosa i Soler, Francesc Olivella i Samà och Josep M. Pujol, bland andra. Denna grupp emigranter förändrade Vilanova både socialt och arkitektoniskt och skapade hem med koloniala influenser, rektangulära planlösningar, högt i tak med lister, präglade golv och hydrauliska kakelplattor.
Kontakta oss för mer information.
Höjdpunkter
- Indisk byggnad
- Lägenheter med 1, 2, 3 och 4 sovrum
- Terrasser eller balkonger
- Utmärkt kvalitet
Vilanova i la Geltrú, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
Vilanova i la Geltrú är huvudstad i El Garraf-regionen, med ett framträdande historiskt centrum, grönområden, en strandpromenad och en strandpromenad. Här finns regionens viktigaste kommersiella och serviceinriktade verksamheter, med Vilanova Polytechnic Higher School, flera gymnasieskolor, offentliga och privata skolor, ett regionalt sjukhus, flera offentliga och privata hälsocentraler, vårdhem, en brandstation, en polisstation, bibliotek, kulturhus, idrottsanläggningar, en aula, teatrar och mycket mer.
Den ståtar med mer än 7 kilometer kustlinje, samt fina sandstränder som är perfekta för bad, tysta, rymliga och perfekta för att utöva alla typer av vattensporter.
Avstånd
- 10 minuters promenad från stranden och strandpromenaden
- 15 minuters promenad från Renfe-stationen
- 10 minuters promenad från Rambla de Vilanova
- Tillgång till C-31, C-32 och AP-7
- 30 minuter med bil från Barcelona
- 10 minuter med bil från Sitges
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption B : 36kWh/m²/year
Emissions B : 6kg CO₂/m²/year
AICAT: 10136
Liknande fastigheter till salu i Vilanova i la Geltrú
Inte exakt vad du letar efter?













































































































































































































