Spektakulärt helt nytt designerhus på 510 m² på en 600 m² stor tomt, med 6 sovrum och en privat pool till salu i Mirasol, Sant Cugat del Vallès.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Garagem
- Naturligt ljus
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Skönhets salong
- Öppet kök
- Nybyggd
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Gourmet lounge
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Domotiskt system
- Djur vänligt
- Chill out plats
- Planlösning 510m²
- Konstruerat Område 510m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar detta exklusiva nybyggda designhem i Mirasol-området, omgivet av grönområden, perfekt för familjeboende, att njuta av naturen och samtidigt nära alla tjänster, såsom butiker, internationella skolor och Mirasol tågstation.
Detta spektakulära hus har en byggd yta på 510 m² fördelat på tre våningar på en tomt på 600 m².
På bottenvåningen leder en rymlig och solig entréhall till ett stort kök med exklusiva detaljer från det prestigefyllda märket Santos, med en stor köksö som är perfekt för att njuta av underbara kvällar med familj och vänner. Vardagsrummet inkluderar också ett stort vardagsrum med matplats, stora fönster och tillgång till trädgården och poolen. Denna våning består också av ett komplett badrum och två stora sovrum, ett med klädkammare och eget badrum.
På första våningen hittar vi sovdelen, som består av tre dubbelrum med inbyggda garderober, två kompletta badrum och det stora sovrummet med klädkammare och komplett badrum med badkar och duschkabin.
Slutligen, på halvkällarvåningen har vi garaget, med plats för två stora bilar och två öppna utrymmen, som kan användas som lekrum, kontor eller till och med gästrum.
Detta underbara, fullt designade hus med hållbara funktioner är utrustat med aerotermisk energi, hemautomation, exklusiva ytbehandlingar, högklassiga vitvaror, luftkonditionering, uppvärmning och utrymme för installation av hiss.
Tveka inte att besöka det.
AICAT-nummer: 13194
Extras
- 510 m² byggd
- 600 m² tomt
- Strålningsvärme
- Hemautomation
- Aerotermisk
- Inbyggda garderober
- Privat pool
Planlösning
Bottenvåning
- Halvöppet high-end kök
- Vardagsrum-matsal
- 2 kompletta badrum
- 2 dubbelrum
- Trädgård
- Slå samman
Första våningen
- 4 dubbelrum
- 3 badrum
Halvkällargolv
- Garage
- multifunktionsrum
Mirasol, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
Detta hem ligger i det bästa bostadsområdet i Sant Cugat del Vallès, Mirasol. Det är omgivet av grönområden och lekplatser och ligger mycket nära internationella skolor, butiker med högkvalitativa produkter och Mirasol tågstation.
Det har enkel tillgång till Vallvidrera-tunnlarna, som ansluter till Barcelona på 15 minuter, och till motorvägen AP-7 mot Girona eller Tarragona.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption : A
Emissions : A
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
Liknande fastigheter till salu i Sant Cugat
Inte exakt vad du letar efter?


















































































































































































































































































































































