Exklusivt nybyggt hus med 6 sovrum med en 600 m² stor trädgård till salu i Can Trabal-området, Sant Cugat.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Uppvärmd pool
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Jacuzzi
- Portvakt
- Gym
- Garagem
- Naturligt ljus
- Parkering
- Gemensam terrass
- Walk-in closet
- Utsikt över staden
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Solpaneler
- Skönhets salong
- Service-hiss
- Säkerhet
- Panoramautsikt
- Nybyggd
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Grillplats
- Exteriör
- Domotiskt system
- Chill out plats
- Centraldammsugare
- Båtbrygga
- Basketbollsplan
- Balkong
- Planlösning 600m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar denna spektakulära minimalistiska villa i det exklusiva och fridfulla El Golf-området i Sant Cugat. Fastigheten ligger på en 800 m² stor tomt, med 573 m² boyta fördelat på fyra våningar som är anslutna med hiss. Huset drar nytta av rikligt med naturligt ljus tack vare sina stora fönster, vilket skapar en varm och inbjudande atmosfär.
På bottenvåningen finns ett ljust vardagsrum/matsal med öppen spis som öppnar upp mot en veranda och en infinitypool. Ett charmigt kök med matplats och en gästtoalett kompletterar denna våning. På övervåningen har huvudsovrummet ett eget badrum med dusch och badkar, två omklädningsrum och exklusiv tillgång till ett solarium med fantastisk utsikt. Nedre våningen består av fyra rymliga sovrum med inbyggda garderober och tre badrum, tillsammans med ett mångsidigt rum på 70 m².
Huset inkluderar ett garage för fyra fordon, plats för motorcyklar och cyklar, ett maskinrum, en stor tvättstuga och ett städrum.
Högkvalitativa ytbehandlingar inkluderar polerade cement- och trägolv, elektriska persienner, hemautomation, golvvärme, solpaneler, ekinredning, termiska och akustiska dubbelglas och luftkonditionering med värmepump i hela huset.
Den hyrs för närvarande ut under ett kontrakt som löper ut 2030.
Villan, belägen i det exklusiva Golf-Can Trabal-området, erbjuder utmärkta förbindelser till större vägar med enkel tillgång till Barcelona och dess omgivningar. Området är känt för sitt lugn och närhet till bekvämligheter, butiker och sjukvård.
På Lucas Fox står våra fastighetsexperter redo att ge dig professionell och personlig service. Tveka inte att kontakta oss för detaljerad information om denna fantastiska villa.
AICAT-nummer: 13194
Extras
- Fristående hus
- 3 våningar
- 600 m² byggd, 578 m² användbar
- 800 m² tomt
- Begagnad/bra skick
- Sydostlig orientering
- Byggd 2015
- Individuell uppvärmning
Planlösning
Huvudvåning
- Vardagsrum
- Kök
- Artighet toalett
Övervåning
- Master bedroom med eget badrum och omklädningsrum
- 4 sovrum
- 3 badrum
- Multifunktionsrum
- Solarium
Utomlands
- Trädgård
- Veranda
- Slå samman
Golf-Can Trabal, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
Detta hem ligger i det exklusiva området Golf-Can Trabal, med utmärkta förbindelser till huvudvägarna med enkel tillgång till Barcelona och dess omgivningar. Området utmärker sig för sitt lugn och närhet till service, butiker och sjukvård.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption : B
Emissions : B
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
Liknande fastigheter till salu i Sant Cugat
Inte exakt vad du letar efter?








































































































































































































































































































































