POZR67459 6 200 € per månad Takvåning uthyrning Tillgänglig nu! Minimum uthyrnings period: 12 månader.

Excellent takvåning med 4 Sovrum till uthyrning i Pozuelo, Madrid

  • Sovrum 4
  • Badrum 3
  • Planlösning 330m²

Magnifik takvåning med 4 sovrum på andra våningen uthyres i den exklusiva urbanisationen LGC7 Gardens i La Finca, Pozuelo de Alarcón, med 24-timmars bevakning och en lugn och privilegierad bostadsmiljö.

takvåning viktigaste huvuddrag

  • Utsikt över bergen
  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Portvakt
  • Gym
  • Garagem
  • Hiss
  • Naturligt ljus
  • Högt i tak
  • Parkering
  • Walk-in closet
  • Utsikt över golfbanan
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Tvättstuga
  • Säkerhet
  • Panoramautsikt
  • Nybyggd
  • Nära transportmedel
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Lekplats
  • Larmsystem
  • Inbyggda garderober
  • Gated Community
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Djur vänligt
  • Chill out plats
  • Planlösning 330m²

Vad du behöver veta om den här takvåning

Lucas Fox har nöjet att presentera denna fantastiska duplex-takvåning med privat terrass i LGC7 GARDENS, ett gated community med 24-timmars bevakning i La Finca, Pozuelo.

LAFINCA GARDEN ligger mittemot La Finca Golf Los Lagos-banan och intill ett av Madrids största grönområden, med över 750 000 m² naturyta. Komplexet erbjuder en unik bostadsmiljö med över 12 000 m² omsorgsfullt anlagda trädgårdar.

Bland de exklusiva gemensamma utrymmena finns ett gym utrustat med Technogym-utrustning, en studio för pilates- och yogaklasser samt omklädningsrum. Det finns också fyra eleganta coworking-utrymmen med privata badrum, samt ett gemensamt multifunktionellt rum med kök, perfekt för att vara värd för speciella tillfällen eller evenemang.

LAFINCA GARDEN är ett idealiskt bostadsområde för husdjur, eftersom det har fyra områden som är särskilt avsedda för dem, där de kan röra sig och leka med fullständig frihet; ett unikt erbjudande jämfört med andra bostadsområden i området.

Denna exklusiva takvåning, belägen på andra våningen, ståtar med en privilegierad, öppen utsikt över La Finca Golf Los Lagos-banan. Dess läge mittemot komplexets pool, med direkt tillgång från lägenheten, ger den en särskilt framträdande position i bostadsområdet. Allt detta leder till ett hem som kombinerar avskildhet, rymlighet och exceptionell panoramautsikt över den naturliga omgivningen.

En av fastighetens höjdpunkter är dess spektakulära terrass, som sträcker sig runt en stor del av huset, perfekt för att njuta av naturen. Härifrån finns det magnifik öppen utsikt över golfbanan och sjön.

Invändigt har huset en modern och funktionell planlösning som maximerar ljusinsläppet och ger en känsla av rymd. Det rymliga, moderna vardagsrummet/matsalen öppnar sig mot terrassen genom stora fönster som släpper in rikligt med naturligt ljus under hela dagen. På samma våning finns också ett mångsidigt extra rum, perfekt som ett extra sovrum, kontor eller allrum.

Sovdelen består av tre sovrum med rymliga, funktionella garderober som maximerar förvaringsutrymmet.

Fastigheten har tillgång till två parkeringsplatser och ett förråd. Dessutom har den maximal energieffektivitet med minimal miljöpåverkan.

Kort sagt, en unik fastighet som kombinerar modern arkitektur, fantastisk utsikt och ett av de mest prestigefyllda bostadsområdena i området. Kontakta oss idag för mer information.

Takvåning uthyrning

Extras

Bostad

  • 2 parkeringsplatser och förråd
  • Avancerad teknik och maximal effektivitet
  • Finisher av högsta kvalitet
  • Maximal energieffektivitet
  • Toppmodernt hemautomationssystem med personlig styrning
  • Golvvärme och kylning

Gemensamma utrymmen

  • Technogym gym med omklädningsrum
  • Specialrum för yoga- och pilatespass
  • 4 coworking-rum med eget badrum
  • Multifunktionsrum med kök
  • Slå samman
  • Områden för husdjur

Planlösning

  • Vardagsrum/matsal med tillgång till terrass
  • Terrass
  • Kök
  • Extra rum (sovrum, kontor eller vardagsrum)
  • 3 sovrum
  • 3 badrum

Pozuelo, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Komplexet ligger i ett utmärkt och lugnt område i Prado de Somosaguas, mittemot den nya countryklubben La Finca med sin 18-håls golfbana, och bara 10 minuters bilresa från centrala Madrid. Direkt tillgång till ringvägen M40 ger snabb tillgång till viktiga transportknutpunkter.

Barajas internationella flygplats ligger bara 25 minuters bilresa bort. Andra stora lokala motorvägar (A5, M502, M508) erbjuder flera snabba rutter till centrala Madrid och andra destinationer. Det lokala bussnätet har hållplatser inom några minuters promenad. Följande busslinjer är lättillgängliga: 658, N902 och 562.

Inom 10 minuters bilresa från området ligger toppskolor: American School of Madrid, British Council School, Veritas och Retamar. Köpcentret Zielo och de exklusiva restaurangerna på Avenida de Europa är populära bland lokalbefolkningen, och det toppmoderna biografkomplexet Kinepolis med restauranger och barer ligger bara 5 minuters bilresa bort.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient A A

Energy consumption : A
Emissions : A

POZR67459 6 200 € per månad Takvåning uthyrning