Denna fastighet är del av Brisa Puzol I Lägenheter, Playa de Puzol, Valencia.
Visa detaljer om detta bostadsområde och andra fastigheter inom detta bostadsområde
BRISA Enhet I - H - 13. Exklusiv duplex-takvåning med avantgardistisk design på andra raden från stranden. Privat komplex med pool, solarium och Porcelanosa Partners-finish. Garage och förråd finns tillgängliga som ytterligare tillgångar.
takvåning viktigaste huvuddrag
- Terrass
- Swimming pool
- Garagem
- Hiss
- Naturligt ljus
- Parkering
- Gemensam terrass
- Utsikt över staden
- Utsikt
- Utrustat kök
- Panoramautsikt
- Öppet kök
- Nybyggd
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Chill out plats
- Balkong
- Planlösning 107m²
- Konstruerat Område 103m²
- Boende yta 77m²
Vad du behöver veta om den här takvåning
Denna nybyggda duplex-takvåning representerar ett unikt arkitektoniskt erbjudande i det eftertraktade bostadsområdet Playa Puzol, och kombinerar avantgardistisk arkitektur med rena linjer och ett strategiskt läge bara några meter från kusten och med utsikt över naturområdet Marjal dels Moros. Fastigheten utmärker sig genom sitt extraordinära utomhusutrymme, som erbjuder totalt 66,40 m² privata terrasser uppdelade på två övre våningar, utformade för att maximera medelhavslivsstilen med fullständig avskildhet och gott om utrymme för att skapa flera distinkta vardagsrum, inklusive en utomhusmatplats och solarium.
Med en byggd yta på 107 m² har interiören designats under det prestigefyllda märket Porcelanosa Partners, vilket garanterar högkvalitativa material och oklanderlig teknisk estetik. Den intelligenta planlösningen över två våningar skiljer tydligt dag- och nattområdena åt. Övre våningen (H1) inrymmer det sociala navet, ett öppet utrymme på 24 m² som integrerar vardagsrummet/matsalen och det öppna köket, utformat för att flyta sömlöst samman med en täckt terrass på 11,82 m² som leder till den stora öppna terrassen på 54,58 m². Nedre våningen (H2) innehåller sovrumsdelen med tre dubbelrum, inklusive en master suite med eget badrum och omklädningsrum, och ett andra komplett badrum. Alla utvändiga rum har direkt eller visuell tillgång till terrassområdena. Bostadskomplexet erbjuder också exklusiva bekvämligheter som en gemensam pool, solarium och anlagda trädgårdar. För extra bekvämlighet och ökat fastighetsvärde erbjuder projektet möjligheten att köpa en privat parkeringsplats (24 000 €) och förråd (från 5 000 €), poster som inte ingår i listpriset. Beläget bara 20 minuter från Valencia och 15 minuter från Sagunto, är läget oslagbart tack vare dess närhet till prestigefyllda internationella utbildningsinstitutioner (American School of Valencia och Caxton College), vilket etablerar denna takvåning som en exklusiv fastighet som balanserar havets lugn med exceptionell logistisk och serviceinriktad anslutning.
Extras
Typ: Nybyggd duplex takvåning.
Plats: Puzol-stranden (andra raden).
Total yta: 66,40 m² (terrasser på två övre våningar).
Byggd yta: 106,98 m².
Planlösning: 3 sovrum och 2 badrum + 1 gästtoalett (övervåningen).
Extra (ingår ej): Garage (24 000 €) och förråd (från 5 000 €).
Ytbehandling: Porcelanosa Partners-tätning.
Luftkonditionering: Kanaliserad luftkonditionering.
Gemensamma utrymmen: Pool och solarium.
Planlösning
Huset organiserar sitt funktionella program över två våningar för att separera vardagsrummen från sovrummen. Övre våningen (H1) inrymmer dagutrymmet, bestående av ett öppet vardagsrum/matrum på 24,28 m² med kök och en gästtoalett på 3,36 m², utformad för att utvidgas både fysiskt och visuellt mot en täckt terrass på 11,82 m² som leder till den stora öppna terrassen på 54,58 m². Nedre våningen (H2) har en hall som ger tillgång till:
Master bedroom med eget badrum, klädkammare på 16,03 m² och privat balkong på 1,56 m².
Två sekundära sovrum med inbyggda garderober på 8,02 m² och 7,97 m².
Andra badrummet med full service.
Tekniskt utrymme för tvättstuga.
Alla rum utomhus har direkt eller visuell tillgång till terrassområdena.
Playa de Puzol, Valencia: Var den här bostaden är belägen
Puzol-stranden, andra raden från havet. Mycket eftertraktat bostadsområde tack vare lugnet och närheten till internationella skolor (American School of Valencia och Caxton College). Direkt tillgång till motorvägarna V-21 och A-7, beläget 20 minuter från centrala Valencia och 15 minuter från Parc Sagunt, vilket balanserar kustnära lugn med utmärkta logistiska fördelar.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption : A
Emissions : A
Liknande fastigheter till salu i Playa de Puzol
Inte exakt vad du letar efter?

























































































