MAD73245 1 875 000 € Hus/Villa till salu

Nybyggd hus/villa med 5 Sovrum till salu i Puerta de Hierro, Madrid

  • Sovrum 5
  • Badrum 5
  • Planlösning 407m²
  • Totalyta 264m²

Exklusivt parhus på 407,98 m², med 5 sovrum, utomhusutrymmen, pool och utsikt över Sierra Nevada till salu i Jardines de Puerta de Hierro, med möjlighet till personlig beställning och leverans i mars - april 2028.

hus/villa viktigaste huvuddrag

  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Parkering
  • Utrustat kök
  • Luftkonditionering
  • Domotiskt system
  • Chill out plats
  • Planlösning 407m²
  • Boende yta 407m²

Vad du behöver veta om det här hus/villa

DILS | Lucas Fox presenterar detta exklusiva parhus till salu i Puerta de Hierro, Madrid, i ett väletablerat område med erkänt bostadsattraktivitet.

Huset har en ungefärlig byggyta på 407,98 m², fördelat på fyra våningar – källare, bottenvåning, första och andra våningen – plus en stor takterrass med utmärkt utsikt över bergen och det omgivande bostadsområdet. Fastigheten har fem sovrum och är känd för sin fantastiska planlösning, rymliga interiör, dubbelt högt tak som förbinder våningarna och rikligt med naturligt ljusinsläpp.

Bottenvåningen består av en rymlig entréhall, vardagsrum, matsal, kök/kontor och skafferi. Från vardagsrummet leder en andra trappa till källaren, ett öppet utrymme redo för en anpassad planlösning, som också har en anlagd uteplats på samma nivå, vilket ger rikligt med naturligt ljus. Det dubbla taket förbinder visuellt detta utrymme med första våningen, vilket ger rymd och ljusstyrka till hela byggnaden.

Första våningen består av ett andra vardagsrum, ett sovrum med eget badrum, en gästtoalett och en tvättstuga. Andra våningen har ytterligare tre sovrum, alla med eget badrum, ett förråd och en utvändig trappa som leder till takterrassen.

Bland fastighetens främsta attraktioner finns den rymliga takterrassen, som erbjuder utmärkt utsikt över bergen och det omgivande området. Terrassen har en stor pergola, ett tvättstuga och möjligheten att lägga till en utomhuspool eller jacuzzi, beroende på projektets specifikationer.

Fastigheten har en rymlig bakgård med pool, en anlagd entré och ett garage för två bilar. Det finns också möjlighet att lägga till en tredje parkeringsplats. Dessutom, beroende på teknisk genomförbarhet och projektkrav, kan trappor läggas till på den nedsänkta uteplatsen för att ge direkt tillgång till källaren.

Fastigheten erbjuder en kombination av rymlighet, ljus och utomhusutrymmen, med en planlösning utformad för att njuta av avskildheten och komforten i ett parhus i ett av Madrids mest prestigefyllda bostadsområden.

Försäljningspriset är 1 875 000 € + moms.

Tillämpliga skatter, inklusive moms, samt notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen som är lagligt tillämpliga, ingår inte i det angivna beloppet, och de som är lagligt tillämpliga ska bäras av köparen.

Informationen som lämnas är endast i informationssyfte, baseras på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och den dokumentation som finns tillgänglig vid tidpunkten för dess utarbetande, och kan komma att ändras. Ytor, funktioner, planlösning, kvalitet, utrustning, utbyggnadsmöjligheter och andra beskrivna element måste verifieras med motsvarande teknisk och avtalsenlig dokumentation. Denna text utgör inte ett avtalsenligt erbjudande och ersätter inte heller den information som måste ingå i köpeavtalet.

Hus/Villa till salu

Extras

Källarnivå

  • Vardagsrum
  • Sovrum med eget badrum
  • Engelska gården

Bottenvåning

  • Vardagsrum
  • Toalett
  • Kök
  • Garage
  • Slå samman
  • Trädgård

Första våningen

  • Vardagsrum
  • Sovrum
  • Badrum

Andra våningen

  • 1 sovrum med eget badrum
  • 2 sovrum med ett stort eget badrum

Däck

  • Pergola
  • Möjlighet till utomhuspool eller jacuzzi

Planlösning

Källarnivå

  • Vardagsrum
  • Sovrum med eget badrum
  • Engelska gården

Bottenvåning

  • Vardagsrum
  • Toalett
  • Kök
  • Garage
  • Slå samman
  • Trädgård

Första våningen

  • Vardagsrum
  • Sovrum
  • Badrum

Andra våningen

  • 1 sovrum med eget badrum
  • 2 sovrum med ett stort eget badrum

Däck

  • Pergola
  • Möjlighet till utomhuspool eller jacuzzi

Puerta de Hierro, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Fastigheten ligger i Puerta de Hierro, ett av Madrids mest prestigefyllda och etablerade bostadsområden, känt för sitt lugn, sin avskildhet och sina omgivande grönområden. Dessutom erbjuder detta fridfulla bostadsområde alla typer av butiker, tjänster, skolor och kollektivtrafik i närheten.

Området erbjuder utmärkta förbindelser till centrala Madrid och de viktigaste affärsdistrikten, vilket gör att invånarna kan njuta av alla stadens bekvämligheter samtidigt som de bibehåller en lugn miljö. Dessutom bidrar dess omfattande grönområden och närheten till naturområden till en hög livskvalitet.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient G G

Energy consumption : G
Emissions : G

Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.

Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.

MAD73245 1 875 000 € Hus/Villa till salu