MAD56432 9 200 000 € Lägenhet till salu

Excellent lägenhet med 5 Sovrum till salu i Jerónimos, Madrid

  • Sovrum 5
  • Badrum 6
  • Planlösning 471m²

Hörnlägenhet med 5 sovrum och 14 balkonger mot gatan till salu i Jerónimos, Madrid.

lägenhet viktigaste huvuddrag

  • Portvakt
  • Utrustat kök
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Planlösning 471m²
  • Konstruerat Område 471m²
  • Gemensamt område 471m²

Vad du behöver veta om den här lägenhet

Lucas Fox presenterar denna exceptionella lägenhet till salu i det ståtliga Jerónimos-området i Madrid. Det har ett utmärkt läge, helt omgivet av ikoniska landmärken som Retiroparken, Pradomuseet, Botaniska trädgården och Jeronimos-kyrkan.

Denna lägenhet ligger på bottenvåningen i en representativ byggnad från början av 1900-talet, med en imponerande takhöjd på 3,70 meter och 14 balkonger med utsikt över gatan. Den presenteras helt renoverad i design.

Den har en yta på 471 m². Vardagsrummet har två rymliga vardagsrum, en stor matsal, ett separat kontorsområde, en sitt-/TV-hörna och ett delvis integrerat kök. Nattavdelningen erbjuder fem sovrum, alla med eget badrum. Huvudlägenheten, på mer än 80 m², har två balkonger, en hörnhörna med utsikt över Retiroparken, två omklädningsrum och ett utomhusbadrum. Bostaden är komplett med gästtoalett, tvättstuga och förråd.

Det helt nya hemmet är fullt möblerat och har högklassiga vitvaror. Badrummen, köket och golven i naturlig ek levererades av Porcelanosa Group. Lägenheten har central luftkonditionering (varm och kall) och centralvärme.

Dess utmärkta planlösning, oslagbara läge och enastående kvalitet gör denna fastighet till en unik möjlighet.

Lägenhet till salu

Extras

  • Reformerad
  • Möblerad
  • Utomlands
  • Luftkonditionering
  • Målvakt

Planlösning

  • 2 stora loungeområden
  • Matrum
  • Avsändande
  • Vardagsrum eller TV-område
  • Halvintegrerat kök
  • 5 sovrum med egna badrum
  • Toalett
  • Tvätt
  • Förråd

Jerónimos, Madrid: Var den här bostaden är belägen

Detta hem ligger i en byggnad med en klassisk fasad och en representativ entré alldeles intill Retiroparken, en idealisk plats för att njuta av aktiviteter och promenader omgivna av naturen. Det ligger mycket nära andra ikoniska landmärken i staden, såsom Pradomuseet, Botaniska trädgården, Jeronimos-kyrkan och Puerta de Alcalá.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient 33 157

Energy consumption E : 157kWh/m²/year
Emissions E : 33kg CO₂/m²/year

MAD56432 9 200 000 € Lägenhet till salu