Fantastiskt och lyxigt designerhus med generösa utrymmen, enorm höjd och en enplansplan på 1200 m² till salu i Las Lomas, bara några minuter från David Loyd's, ett köpcentrum och Trinity College, och 15 minuter från Madrid.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Jacuzzi
- Garagem
- Parkett
- Naturligt ljus
- Högt i tak
- Parkering
- Walk-in closet
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Tjänsteentré
- Solpaneler
- Säkerhet
- Rullstolar
- Panoramautsikt
- Öppet kök
- Nybyggd
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Lekrum
- Lekplats
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Grillplats
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Domotiskt system
- Djur vänligt
- Chill out plats
- Balkong
- Planlösning 1 200m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox är stolt över att presentera detta spektakulära och lyxiga, helt nya, fullt utrustade hem till salu i Las Lomas de Boadilla del Monte.
Vid inträdet lyses den majestätiska entrén upp av en innergård. Denna öppna innergård är omgiven av glasdörrar i dragspelsstil som kan lämnas öppna för att förbinda interiören och exteriören. Med vardagsrummet i motsatt ände av innergården är huset uppdelat i två tydligt distinkta flyglar.
På ena sidan finns det stora, ljusa vardagsrummet med matplats, med fönster från golv till tak som sträcker sig över två av vardagsrummets väggar. Genom fönstren har du tillgång till trädgården, komplett med pool, jacuzzi och veranda. Intill vardagsrummet, till vänster om entrén, ligger det moderna, elegant designade köket med utsikt över trädgården. Det har en design med eleganta, raka linjer, generösa skåp, utdragbara dörrar och en enorm köksö.
I den motsatta flygeln ligger sovrumsdelen. Först finns det generöst tilltagna sovrummet, som nås via toaletten nära entrén. Här hittar vi ett spektakulärt badrum och en drömlik klädkammare. Den har högt i tak, liksom vardagsrummen, och utsikt över huvudverandan och poolen. Intill sovrummet finns ett andra sovrum med eget badrum. Det erbjuder gott om ljus, avskildhet och eget badrum och klädkammare.
Bredvid entrén hittar vi tillgång till det andra sovrummet med ytterligare tre sovrum, alla med eget badrum. Genom samma hall når vi garaget, ett utrymme med plats för fyra stora bilar och ett förråd.
Bredvid parkeringsinfarten hittar vi serviceområdet, som erbjuder samma lyxiga nivå. Det är en rymlig lägenhet med badrum och kök, komplett med ett stort, ogenomskinligt fönster.
Mittemot vardagsrummet, bredvid poolen, ligger gästhuset. Det har ett stort vardagsrum med eget kök, elegant dolt bakom utdragbara dörrar. Det finns också ett sovloft. Denna del av fastigheten erbjuder gott om självständighet, men ger också utmärkt tillgång till poolen.
Trädgården, designad av en välrenommerad landskapsarkitekturstudio, ståtar med en lyxig design och erbjuder en känsla av lugn. Den har flera verandor som fungerar som en länk mellan inomhus- och utomhusutrymmen, en spektakulär pool och en infinity-jacuzzi. Slutligen finns en terrass i det motsatta hörnet av trädgården med en egen pergola, perfekt för sammankomster med familj och vänner, spel och alla typer av evenemang.
Kvalitetsmässigt utmärker sig golvvärme-/kylsystemet, som stöds av en fläktkonvektor, stora fönster runt nästan hela omkretsen av både huvudhuset och gästhuset, material av högsta kvalitet, dörrar från golv till tak, toppmoderna Cortizo-snickerier, ett designerbelysningssystem och otaliga andra detaljer.
Kort sagt, detta är ett lyxigt designhem som erbjuder stor avskildhet för de mest krävande kunderna.
Fastigheten är lättillgänglig för visning. Kontakta Lucas Fox idag via telefon eller e-post för att boka en visning. Vi arbetar 7 dagar i veckan för att tillgodose våra kunders behov. Du kan också besöka oss i vår Lucas Fox-lounge på Avenida de Europa, 38 i Pozuelo för en kopp kaffe så att vi kan diskutera dina behov mer i detalj och hjälpa dig att hitta ditt perfekta hem eller din investering.
Planlösning
Huvudbyggnaden
- Mottagare
- Central innergård
- Stort vardagsrum/matsal
- Dagligt kök och matsal
- Veranda
- Master bedroom med komplett badrum och designerklädkammare
- 2 stora sovrum med egna badrum och omklädningsrum
- 2 sovrum med egna badrum
- Toalett
- Garage
- Förråd
Servicemodul
- Multifunktionellt utrymme
- Privat kök
- Komplett badrum
- Oberoende åtkomst
gästhus
- Stort vardagsrum
- Sovrum med omklädningsrum
- Öppet kök
- Eget badrum
Utomlands
- Trädgård
- Slå samman
- Jacuzzi
- Verandor
- Multifunktionell terrass med pergola
- Poolrengöring
Boadilla del Monte, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Las Lomas är ett av de mest exklusiva och eftertraktade bostadsområdena i Boadilla del Monte, beläget bara 20 kilometer från Madrid. Det kännetecknas av sin naturliga miljö, med rikliga träd och stora grönområden som ger lugn och ro. Här dominerar lyxiga fristående villor, byggda på stora tomter, med rymliga utomhusutrymmen med trädgårdar, pooler och rekreationsområden.
Komplexet har privat säkerhet och åtkomstkontroller dygnet runt. Las Lomas är särskilt familjevänligt, eftersom det ligger nära prestigefyllda internationella och nationella skolor, såsom Colegio Virgen de Europa och St. Michael's School. Dessutom finns det flera sport- och fritidsanläggningar i närheten, såsom tennisklubbar, ridcenter och golfbanor, samt viktiga tjänster som hälsocentraler.
Läget är ytterligare en av dess stora attraktioner, eftersom det kombinerar lugnet i ett bostadsområde med goda förbindelser till Madrid och andra områden i regionen. Motorvägarna M-50 och M-503 ger snabb tillgång till både huvudstaden och Pozuelo och Majadahonda, där det finns ett förstklassigt shopping- och fritidsutbud, såsom köpcentret Centro Oeste. Allt detta gör Las Lomas till det perfekta läget för dem som söker en högkvalitativ livsstil, omgivna av naturen, i ett tryggt och väl förbundet område.
Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
Liknande fastigheter till salu i Boadilla del Monte
Inte exakt vad du letar efter?












































































































































































































































































































































































































































