
Hus/villa med 4 Sovrum med 18m² terrass till salu i Vallpineda, Barcelona
- Sovrum 4
- Badrum 2
- Planlösning 192m²
- Totalyta 446m²
- Terrass 18m²
Fantastiskt parhus med havsutsikt i Vallpineda, med egen avsvalkningspool, trädgård, parkering och nära Vallpineda sport- och fritidsanläggning.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Havsutsikt
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Naturligt ljus
- Parkering
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Öppet kök
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Förråd
- Dubbla fönster
- Balkong
- Planlösning 192m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Detta parhus, byggt 2007, presenteras i inflyttningsskick och är en underbar möjlighet för en familj att köpa en bostad att bo i året runt eller att använda som semesterbostad/weekendbostad på grund av sitt läge i det populära bostadsområdet Vallpineda, på gångavstånd till stranden och centrum och med bussförbindelser.
När vi kommer in i fastigheten hittar vi ett ljust 30 m² vardagsrum i söderläge med tillgång till terrassen och trädgården på framsidan, en gästtoalett under trappan och ett stort kök till höger med matsalen med tillgång till trädgården. Utanför matsalen och vardagsrummet hittar vi en L-formad trädgård på 150 m² med en avsvalkningspool att svalka av, ett matbord och lite förvaringsutrymme.
Den första våningen har 2 dubbelrum: mastern med sin balkong och en annan dubbelrum med bra ljus, som för närvarande används som kontor. Den har också ett helrenoverat familjebadrum med två handfat.
På andra våningen hittar vi 2 bra sovrum, varav det ena har en solig terrass i söderläge. Det andra moderna badrummet finns också där.
Detta hus skulle vara perfekt för familjer eller faktiskt som ett andra hem för helgflykter eller för att njuta av de långa varma somrarna.
Kontakta oss gärna för mer information och för att arrangera en visning.

Planlösning
Bottenvåning
- Vardagsrum med öppen planlösning
- Modernt stort kök med en bardisk
- Matsal
- Gästtoalett
Första våningen
- 2 sovrum (1 master med egen balkong och ett dubbelrum) - båda med inbyggda garderober
- Familjebadrum
Andra våningen
- Två dubbelrum med inbyggda garderober. Den i söder har tillgång till en 12 m² stor terrass
- Badrum
Exteriör
- 150 m² trädgård och terrass med avsvalkningspool och uteservering
- Parkering
Vallpineda / Santa Barbara, Barcelona: Var den här bostaden är belägen
Detta är ett fantastiskt tillfälle att köpa en fastighet nära havet med bibehållen aspekt av integritet i ett lugnt område. Det är en 20-minuters promenad till Sitges stränder och centrum, där du kan hitta massor av butiker och bra transportförbindelser.
Den mycket önskvärda gated community av Vallpineda erbjuder säkerhet, restaurang, idrottsanläggningar, en internationell skola och en livsmedelsbutik. Det är gångavstånd till Sitges centrum med bra transportförbindelser till Barcelona, och det finns en regelbunden busstrafik.
Sitges är en året runt-stad med mycket karaktär och traditioner som ändå blandar över 70 nationaliteter. Sitges ligger cirka 35 km söder om Barcelona, 30 minuter från Barcelonas internationella flygplats, och ligger inbäddat mellan kullarna i den omgivande naturparken Garraf och Medelhavet.
Sitges är välkänt för sin avslappnade atmosfär, populära stränder, gastronomi, nattställen, golfbanor, småbåtshamnar och historiska platser. Det är en stad som är känd över hela världen för sin internationella filmfestival och karneval. Sedan slutet av 1800-talet har Sitges varit ett tillflyktsort för konstnärer och författare, och det är fortfarande en dynamisk kulturell oas som bygger sin ekonomi på turism och kultur. Fokus på kvalitetsinfrastruktur och boende på hög nivå har gjort Sitges till en förstklassig destination.
Fastighetens energicertifikat
Liknande fastigheter till salu i Sitges
-
Sitges, Vallpineda / Santa Barbara
1,161m² plot till salu i Vallpineda, Barcelona
- Planlösning 1 161m²
Sitges, Vallpineda / Santa Barbara435m² hus/villa till salu i Vallpineda, Barcelona
- Sovrum 6
- Planlösning 435m²
- Totalyta 1 440m²
Sitges, Sant Pere de Ribes / Puigmoltó133m² hus/villa med 70m² terrass till salu i St Pere Ribes
- Sovrum 3
- Planlösning 133m²
- Terrass 70m²
Sitges, Levantina / Montgavina / Quint Mar210m² hus/villa med 87m² terrass till salu i Levantina
- Sovrum 5
- Planlösning 210m²
- Totalyta 616m²
Sitges, Sitges Town / Sant Sebastian / Aiguadolç187m² hus/villa till salu i Sitges Town, Barcelona
- Sovrum 5
- Planlösning 187m²
Sitges, Olivella / Canyelles347m² hus/villa med 583m² Trädgård till salu i Olivella
- Sovrum 5
- Planlösning 347m²
- Totalyta 800m²