Nybyggd villa med pool och trädgård till salu i Son Blanc/Sa Caleta, Ciutadella de Menorca
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Garagem
- Naturligt ljus
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Solpaneler
- Nybyggd
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Planlösning 206m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar denna nybyggda villa på 206 m² belägen på en tomt på 575 m² i den prestigefyllda urbanisationen Son Blanc/Sa Caleta i kommunen Ciutadella de Menorca.
Detta moderna, samtida och mycket funktionella hem är fördelat på två våningar. Bottenvåningen välkomnar dig med en entréhall som leder till vardagsrummet, med ett 50 m² öppet vardagsrum/matsal och kök med stora fönster som släpper in naturligt ljus i hela utrymmet och tillgång till en 30 m² täckt terrass och trädgård med pool. På denna våning leder även en hall till ett dubbelrum med inbyggd garderob, ett eget badrum med tillgång till utomhusmiljön och ett stort tvättstuga/förråd med tillgång till den 24 m² stora parkeringsplatsen.
Från entrén och genom en modern boktrappa når vi första våningen och från hallen till sovrummet med eget badrum och två andra dubbelrum med eget badrum, alla med inbyggda garderober, alla med tillgång till en öppen terrass som vetter mot poolområdet.
Utomhus finns en vacker trädgård, solarium och pool.
För konstruktionen har högkvalitativa material använts. Villan kommer att vara utrustad med värme och luftkonditionering, dubbelglasade Climalit-grålackerade aluminiumfönster, skjutbara rulljalusier i aluminium, ett utvändigt isoleringssystem och en sandstensvägg i huvudväggen och en del av huset. Projektet är planerat att vara färdigställt under fjärde kvartalet 2026.
Ett perfekt hem för året runt-boende eller längre vistelser med familj och/eller vänner. Kontakta oss för mer information eller för att boka en visning.
Planlösning
Låg nivå
- Mottagare/distributör
- Vardagsrum
- öppet kök
- Övertäckt terrass
- Distributör
- Dubbelrum
- Badrum
- Tvätt
- Förråd/maskinrum
- Garage
Första våningen
- Distributör
- Master bedroom med eget badrum
- 2 dubbelrum med eget badrum
Utomlands
- Slå samman
- Trädgårdsområde
Ciutadella de Menorca, Balearerna: Var den här bostaden är belägen
Son Blanc/Sa Caleta är ett charmigt bostadsområde med stora avenyer som ligger några kilometer från centrum av Ciutadella de Menorca med all service till hands. Njut av en strand med fin vit sand, ett exceptionellt utrymme att koppla av med sina långa promenader och njuta av lugnet som ön erbjuder.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption : B
Emissions : B
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
Liknande fastigheter till salu i Menorca
Inte exakt vad du letar efter?


















































































































































































































































