Vackert parhus i utmärkt skick med fyra sovrum, 148 m² terrasser och utmärkt utsikt över bergen till salu i El Tarter, Andorra
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Trädgård
- Terrass
- Garagem
- Hiss
- Parkett
- Naturligt ljus
- Högt i tak
- Parkering
- Walk-in closet
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Öppen spis
- Nybyggd
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Förråd
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Djur vänligt
- Balkong
- Planlösning 359m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar detta exklusiva radhus på 359 m², beläget i den eftertraktade skidorten Grandvalira i Andorra.
Villan har en modern och bekväm design, med öppna och luftiga ytor, och är fördelad på fyra våningar.
Nedervåningen erbjuder oss ett garage med plats för två bilar och flera ytterligare fordon.
Bottenvåningen inrymmer sovrummet med eget badrum och tillgång till en privat terrass med fantastisk utsikt över bergen.
På första våningen finns tre dubbelrum, varav ett har eget badrum . Ett extra badrum betjänar de andra sovrummen.
På andra våningen hittar vi vardagsrummet, som har ett ljust vardagsrum med enorma fönster från golv till tak som släpper in gott om naturligt ljus, en rymlig matsal och ett öppet kök fullt utrustat med toppmoderna apparater, såsom induktionshäll, ugn, köksfläkt och diskmaskin. Denna våning innehåller också en gästtoalett.
Bland dess kvaliteter kan vi framhäva de utvändiga aluminiumsnickerierna med kämbrytning, trippelglas och luftkammare, pansardörr, motoriserade persienner, inbyggda garderober, parkettgolv i huvudrummen och porslinsgolv i våtutrymmena.
Slutligen erbjuder den ett golvvärmesystem för extra komfort och en videoporttelefon för ökad säkerhet.
Kontakta oss för mer information om den här fastigheten eller för att boka en visning.
Planlösning
Andra våningen
- Vardagsrum
- Öppet kök
- Gästtoalett
- Terrasser
Första våningen
- Dubbelrum med eget badrum
- Två dubbelrum
- Komplett badrum
Bottenvåning
- Master bedroom med eget badrum och privat terrass
Nedre våningen
- Garage
Canillo: Var den här bostaden är belägen
Fastigheten har ett oslagbart läge för bergsälskare. Närheten till Grandvaliras skidbackar gör att de framtida ägarna kan njuta av inte bara skidåkning, utan även många andra bergsaktiviteter året runt.
Mindre än tio minuter bort ligger Canillo församlings centrum, med ett komplett utbud av tjänster inklusive restauranger, stormarknader, apotek och mycket mer.
Dessutom ligger huvudstaden Andorra la Vella en kort bilresa bort, med ett rikt utbud av fritids- och shoppingmöjligheter, inklusive Pyrenéernas största köpcentrum, vilket erbjuder en livsstil som kombinerar komfort, natur och exklusivitet.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption : B
Emissions : B
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
Liknande fastigheter till salu i Canillo
Inte exakt vad du letar efter?




































































































