AND57392 2 400 000 € Hus/Villa till salu

Excellent hus/villa med 4 Sovrum med 46m² terrass till salu i Canillo, Andorra

  • Sovrum 4
  • Badrum 5
  • Planlösning 347m²
  • Terrass 46m²

Exklusivt hus på 347 m² till salu med tre sovrum, fem badrum och en terrass på 46 m², för närvarande uthyrt, mycket nära skidorten Grandvalira, i El Tarter-sektorn.

hus/villa viktigaste huvuddrag

  • Utsikt över bergen
  • Terrass
  • Garagem
  • Hiss
  • Parkett
  • Naturligt ljus
  • Walk-in closet
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Tvättstuga
  • Öppet kök
  • Luftkonditionering
  • Inbyggda garderober
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Planlösning 347m²

Vad du behöver veta om det här hus/villa

Lucas Fox presenterar denna exklusiva villa på 347 m², för närvarande uthyrd, utrustad med ytbehandlingar av högsta kvalitet och belägen i El Tarter.

Huset, med modern design med öppna, luftiga ytor, är fördelat på fem våningar. Nedre våningen erbjuder ett stort garage med plats för två bilar, samt ett förråd och teknikrum. En laddstation för elbil kan installeras.

På bottenvåningen hittar vi master-sviten , ett vackert sovrum med dubbelsäng, klädkammare, eget badrum och tillgång till en privat terrass med fantastisk utsikt över bergen.

På första våningen finns två stora dubbelrum med egna badrum.

På andra våningen hittar vi vardagsrummet. Det är ett enkelrum som inkluderar vardagsrum, matsal och ett fantastiskt, fullt utrustat kök med öppen planlösning. Hela våningen ståtar med enorma fönster från golv till tak som släpper in rikligt med naturligt ljus, vilket ökar känslan av rymd. Huset har också oslagbar utsikt över bergen och skidområdet Grandvalira från varje rum. Från denna våning når vi ett mysigt loft som inkluderar ett multifunktionellt rum och en gästtoalett.

Bland dess funktioner kan vi framhäva de utvändiga snickerierna i aluminium – med kämbrytning, trippelglas och luftkammare – en förstärkt dörr, motoriserade persienner, inbyggda garderober samt parkettgolv i huvudrummen och porslinskakel i våtutrymmena.

Köket är möblerat och fullt utrustat med toppmoderna apparater, inklusive induktionshäll, ugn, köksfläkt och diskmaskin, bland annat. Det har också ett värmesystem med elradiatorer och videoporttelefon, vilket ger extra säkerhet.

Fastigheten är för närvarande uthyrd. Perfekt för investerare som söker omedelbar avkastning. Kontakta oss för mer information.

Kontakta oss för att få veta mer om denna otroliga fastighet.

Hus/Villa till salu

Planlösning

Halvkällarvåning

  • Garage för två bilar.
  • Förråd.
  • Tekniska rum.

Bottenvåning

  • Master bedroom- svit med omklädningsrum och eget badrum.
  • Terrass på 19,5 m².

Första våningen

  • Två dubbelrum med eget badrum.

Andra våningen

  • Vardagsrum.
  • Öppet kök.
  • Toalett.
  • Tvätt.
  • Terrass.

Loft

  • Multifunktionellt rum.
  • Toalett.

Canillo: Var den här bostaden är belägen

Fastigheten har ett perfekt läge för bergsälskare. Närheten till Grandvaliras skidbackar gör att framtida ägare kan njuta av denna sport och många andra bergsaktiviteter året runt. Mindre än tio minuter bort ligger Canillos centrum, där du hittar ett brett utbud av tjänster som restauranger, stormarknader, apotek och mer.

Fastighetens energicertifikat

Energy Certificate Scale Energy consumption kWh/m²/year Emissions kg CO₂/m²/year most efficient least efficient B B

Energy consumption : B
Emissions : B

AND57392 2 400 000 € Hus/Villa till salu