Mysigt radhus med 5 sovrum och trädgård i gated community, perfekt för familjer, till salu i Majadahonda, inom gångavstånd från utbildnings- och fritidscenter och med utmärkta transportförbindelser och enkel tillgång till huvudvägar.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Tennisbana
- Portvakt
- Garagem
- Naturligt ljus
- Solpaneler
- Säkerhet
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Gated Community
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Chill out plats
- Planlösning 350m²
- Konstruerat Område 345m²
- Boende yta 350m²
- Gemensamt område 350m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Dils Lucas Fox presenterar detta exklusiva radhus till salu i Monte del Pilar-området, inom kommunen Majadahonda, på en av de mest eftertraktade platserna. Fastigheten ligger i en lugn miljö, i ett gated community med 24-timmars bevakning, men ändå nära bekvämligheter och med utmärkta transportförbindelser. Detta gör det till en attraktiv möjlighet både som primärbostad och som investering.
Huset har en ungefärlig byggyta på 350 m² (316 m² användbar yta), fördelat på tre våningar med fem sovrum, tre badrum och en gästtoalett. Dess funktionella design prioriterar naturligt ljus, med rymliga och väl sammanhängande rum.
På bottenvåningen finns ett stort vardagsrum med matplats, öppen spis, stora fönster och tillgång till en rymlig terrass på 30 m² och en privat trädgård på 50 m², som leder till gemensamma utrymmen med etablerade grönområden, pool och tennisbanor. Det helrenoverade och utrustade köket är separat och inkluderar en frukostplats. Sovrummet på första våningen består av fyra sovrum och tre badrum, varav ett har eget badrum. Nedre våningen består av ett stort vardagsrum med tillgång till trädgården, ytterligare ett sovrum, ett stort förråd och ett garage.
Fastigheten är i utmärkt skick, vilket gör att du kan flytta in och anpassa den efter dina behov. De beskrivna funktionerna kan komma att verifieras.
Energiklass: C. Den har solpaneler och rabatt på fastighetsskatt (IBI) i 3 år.
Begärt pris är 1 460 000 euro. Tillämpliga skatter (ITP), såväl som notarieavgifter, registreringsavgifter och andra kostnader i samband med försäljningen, ingår inte i priset. Den totala kostnaden för förvärvet kan variera beroende på köparens profil och transaktionsvillkoren, vilka kan specificeras på begäran.
Informationen som tillhandahålls är endast i informationssyfte, baserad på uppgifter som tillhandahållits av fastighetsägaren och kan komma att ändras. Den utgör inte ett avtalsenligt erbjudande.
Extras
- Trädgård
- Stor terrass
- Massor av ljus
- Kök utrustat med kontorsdel
- Gästtoalett
- Mycket gott skick
- Fönster renoverade
- Solpaneler
- Delad luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Parkeringsplats
- Mycket väl kommunicerad
- Privat gated community med 24-timmars säkerhet
- Pool i gemensamma utrymmen med anlagda trädgårdar
- Tennisbana
Planlösning
Entréplan
- Vardagsrum/matsal med utgång till terrassen och trädgården
- Kök med frukosthörna
- Toalett
Första våningen
- 4 sovrum med inbyggda garderober
- 3 badrum, ett ensuite
Nedre våningen
- Ett sovrum med omklädningsrum
- Multifunktionsrum med tillgång till trädgården
- Stort förråd
- Garage
Majadahonda, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Beläget i ett exklusivt gated community med 24-timmars säkerhet, har denna fastighet ett utmärkt läge inom gångavstånd från alla viktiga bekvämligheter: köpcentra, stormarknader, skolor och hälsovårdsinrättningar. Den har utmärkta vägförbindelser till Madrid tack vare dess snabba tillgång till motorvägarna A-6 och M-40, samt dess närhet till Majadahondas pendeltågsstation (linjerna C-7 och C-10), och flera busslinjer, inklusive linje 651 och 652 (med en busshållplats vid infarten till området).
Majadahonda är en av de mest prestigefyllda och eftertraktade bostadskommunerna i Madridregionen, känd för sin höga livskvalitet, sina stora grönområden och sitt utmärkta utbud av tjänster, samt varierade butiker, restauranger och fritidsområden.
Fastighetens energicertifikat
Energy consumption C : 127kWh/m²/year
Emissions C : 24kg CO₂/m²/year
Marknadsförs av Dils Lucas Fox (Lucas Trading, S.L., med organisationsnummer B64125438), som agerar som fastighetsmäklare.
Informationen är endast av informativ karaktär, baserad på uppgifter från fastighetsägaren, och kan komma att ändras. Den utgör inte ett bindande erbjudande.
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
Liknande fastigheter till salu i Majadahonda
Inte exakt vad du letar efter?







































































































































































































































































































