I en borgerlig byggnad i distriktet Écusson i Montpellier, på översta våningen nås med hiss, vacker lägenhet med två fasader på 207 m²
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Terrass
- Hiss
- Tidstypisk karaktär
- Naturligt ljus
- Högt i tak
- Utsikt över staden
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Tjänsteentré
- Renoverad
- Öppet kök
- Luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Förråd
- Dubbla fönster
- Bibliotek
- Planlösning 207m²
- Boende yta 197m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Denna eleganta lägenhet, exklusivt för Lucas Fox International Properties, ligger på översta våningen i en borgerlig byggnad i stadsdelen Écusson i Montpellier.
Lägenheten, som renoverades för några år sedan och nås med hiss, utmärker sig genom sin rymlighet och sitt strålande ljusinsläpp. Den har utsikt över en lugn gränd på ena sidan och byggnadens stora innergård på den andra. Dess huvudsakliga österläge gör att de boende kan njuta av solen i en varm och intim miljö. Lägenheten är utrustad med luftkonditionering.
Dess 207 m² består av 168 m² i ett plan, med en entréhall, ett charmigt vardagsrum/bibliotek med dubbel takhöjd, ett kök öppet mot matsalen, ett TV-rum, 3 sovrum inklusive ett stort sovrum, ett badrum, ett duschrum, två toaletter och en tvättstuga.
Ett förvaringsrum på 10 m², med ett separat rum på 28 m² på övervåningen som kan användas som musikrum, verkstad eller något annat projekt.
För mer utrymme eller för att utöva ett yrke finns även 74 m² till salu.
Få hela dokumentet och mer information från din dedikerade agent, Fanny LE CANN, handelsagent - RSAC nr 929 430 114 Montpellier.
Information om de risker som denna fastighet är utsatt för finns på Géorisques webbplats: www.georisques.gouv.fr.
Exklusiv Listing
Fastighet endast tillgänglig med Lucas Fox

Fastighetens energicertifikat
Energy Certificate : In process
Liknande fastigheter till salu i Montpellier Centre
Inte exakt vad du letar efter?