
Lägenhet med 3 Sovrum till salu i La Xerea, Valencia
- Sovrum 3
- Badrum 2
- Boyta: 241m²
Vacker lägenhet med högt i tak och hydrauliska golv i en vacker byggnad belägen i ett privilegierat område i staden.
Denna eleganta lägenhet med rymliga rum har ett helt golv och sticker ut för sina vackra ursprungliga funktioner, såsom dörrar och högt i tak (över 3 meter), genomarbetade sniderier och mosaiker. Det ligger i en vackert restaurerad byggnad med bara några få invånare, så att du kan njuta av stor lugn och integritet. Byggnaden har för närvarande ingen hiss men det finns ett projekt för att installera en.
När man kommer in i fastigheten leder en hall till det majestätiska vardagsrummet uppdelat i olika områden. Detta område är särskilt imponerande med tanke på höjden på tak och dörrar, ristningarna och mosaikgolvet, och utrymmet får också vackert morgonljus genom sina stora fönster.
Tillbaka till korridoren finns ett bekvämt sovrum och ett stort badrum. Det stora sovrummet har fantastisk inbyggd förvaring och ett stort badrum med eget badrum. Köket, mycket praktiskt och med vackra mosaikgolv, har både ett skafferi och en tvättstuga. Slutligen har sammanfogningen av 2 rymliga rum skapat ytterligare ett vardagsrum / tredje sovrummet.
Huset är utrustat med centralvärme, luftkonditionering och dubbelglasfönster för att säkerställa komfort under hela året. De flesta av lägenheterna har vackra trägolv med mosaikgolv i andra. Gott om inbyggd lagring garanterar maximal användning av tillgängligt utrymme.
Kontakta oss för att besöka denna lägenhet med fantastiska originalfunktioner, till salu i La Xerea.
Egenskaper
- Högt i tak
- Mosaikgolv
- Naturligt ljus
- Parkett
- Balkong
- Bibliotek
- Dubbla fönster
- Exteriör
- Inbyggda garderober
- Interiör
- Luftkonditionering
- Nära transportmedel
- Renoverad
- Uppvärmning
- Utrustat kök
Distribution
- Entréhall
- Vardagsrum
- Komplett badrum
- sovrum
- Sovrum med eget badrum och inbyggda garderober
- Ytterligare vardagsrum
- Kök
Läge
Fastighet belägen i La Xerea, ett av de mest eftertraktade områdena i Valencia, med många emblematiska byggnader och olika monument: den perfekta platsen för att utnyttja stadens historia och kultur.
Lägenheten ligger nära Turia Gardens, en vacker park på 7 km som sträcker sig längs flodbotten, en populär plats för att utöva sport, åka cykel eller spendera eftermiddagen. Det har också goda kollektivtrafikförbindelser.
Det perfekta läget för dig som vill bo i centrum av staden utan att offra lugn och integritet.
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
Liknande fastigheter till salu i Valencia Stad
-
Valencia Stad, La Xerea
226m² Lägenhet med 40m² terrass till salu i La Xerea
- Sovrum 4
- Byggyta 226m²
- Terrass 40m²
-
Valencia Stad, La Xerea
150m² Lägenhet till salu i La Xerea, Valencia
- Sovrum 3
- Byggyta 150m²
-
Valencia Stad, La Xerea
211m² Lägenhet till salu i La Xerea, Valencia
- Sovrum 3
- Byggyta 211m²
-
Valencia Stad, La Xerea
226m² Lägenhet till salu i La Xerea, Valencia
- Sovrum 4
- Byggyta 226m²
-
Valencia Stad, La Xerea
100m² Lägenhet till salu i La Xerea, Valencia
- Sovrum 2
- Byggyta 100m²
-
Valencia Stad, Extramurs
132m² Lägenhet till salu i Extramurs, Valencia
- Sovrum 2
- Byggyta 132m²