
- Spanien
- Costa Dorada
- 43300
Excellent hus/villa med 4 Sovrum till salu i Cambrils, Tarragona
- Sovrum 4
- Badrum 5
- Planlösning 299m²
- Totalyta 1 027m²
Exklusivt och lyxigt enfamiljshus till salu i Montroig del Camp på Costa Dorada och med spektakulär utsikt över Bonmonts golfbana.
hus/villa viktigaste huvuddrag
- Utsikt över bergen
- Havsutsikt
- Trädgård
- Terrass
- Swimming pool
- Parkett
- Naturligt ljus
- Parkering
- Utsikt över golfbanan
- Utsikt
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Tvättstuga
- Panoramautsikt
- Öppen spis
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Larmsystem
- Inbyggda garderober
- Grillplats
- Exteriör
- Dubbla fönster
- Planlösning 299m²
- Konstruerat Område 350m²
Vad du behöver veta om det här hus/villa
Lucas Fox presenterar exklusivt detta lyxiga enfamiljshus beläget i Montroig del Camp på Costa Dorada och med spektakulär utsikt över Bonmonts golfbana.
Huset är omgivet av en välskött privat trädgård och har rymliga rum, högkvalitativa ytskikt och en funktionell planlösning på en enda bottenvåning för att göra vardagen så enkel som möjligt för sina ägare. Den har i sin tur en ljus och rymlig vind/arbetsrum på första våningen med öppen spis och spektakulär utsikt över golfbanan och de närmaste bergen.
På bottenvåningen finns en mysig hall som ansluter till en stor fördelare med en central trappa. Från distributören, genom några skjutdörrar i trä, når vi det stora vardagsrummet med direkt tillgång till verandan och trädgården med privat pool. Från detta samma rum finns tillgång till en lyxig vintermatsal ansluten till höger med köket och till vänster med ytterligare en vinterträdgård sommarmatsal som har direkt tillgång till terrassen, grillplatsen och poolen.
På samma plan finns ett modernt och varmt välutrustat kök, som är strategiskt placerat för att direkt betjäna vintermatsalen och i sin tur sommarmatsalen och trädgården genom ett sidosteg. Bredvid köket och på baksidan av huset finns tvättstugan, ett service- eller servicebadrum och ett dubbelrum.
Gå igenom husets centrala distributör igen, till vänster, finns nattområdet med tre stora dubbelrum med badrum och helt exteriör med utsikt över trädgården.
Går du uppför husets centrala trappa kommer du till första våningen, där det finns en rymlig, ljus och bekväm vind med öppen spis som kan fungera som vardagsrum och erbjuder den bästa utsikten över huset. Detta rum har tillräckligt med utrymme för att distansarbeta, spela, lyssna på musik, läsa eller helt enkelt vila framför brasan.
En unik möjlighet att leva och njuta av lugn och trygghet. I omedelbar närhet hittar du en golfbana, en strand (Miami Platja), fritidsaktiviteter (Port Aventura) och allt bara ett steg från Tarragona och Reus och Barcelonas flygplatser genom direkt tillgång till motorväg A-7 och motorväg AP-7.
Begär ett besök och bli överraskad av denna unika villa och dess omgivningar.

Extras
- 5 rum
- 4 badrum
- Slå samman
- Parkering
- Terrass
- Trädgård
- Luftkonditionering
- Larm
- Utegrill
- inbyggda garderober
- Skorsten
- Uppvärmning
- Visningar
- Trägolv
- Tvätt
- Bergsutsikt
- havsutsikt
- Utomlands
- Naturligt ljus
- Dubbelglas
- Nära till internationella skolor
- utrustat kök
- golfutsikt
Planlösning
Låg nivå
- Mottagare
- Distributör
- Vardagsrum
- sommarens matsal
- vintermatsal
- Kök
- artighet badrum
- Master bedroom med omklädningsrum och badrum
- Huvudbadrum
- 3 sovrum
- 3 badrum
- Tvätt
- Veranda
- Terrass
- Trädgård
- Slå samman
Första våningen
- Studie
Costa Dorada: Var den här bostaden är belägen
Detta hus ligger i området Bonmont Golf Club i kommunen Mont-roig del Camp. Det ligger 6 kilometer från Mont-roigs stadskärna och 5,8 km från Miami Playas turistcentrum, där du kan hitta tjänster och butiker, inklusive tågstationen.
avstånd
- 6,8 kilometer från stranden
- 35 kilometer från staden Tarragona
- 128 kilometer från Barcelona
- 26 kilometer från Reus flygplats
- 119 kilometer från Barcelonas flygplats
Fastighetens energicertifikat
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
Liknande fastigheter till salu i Costa Dorada
-
Cunit
269m² hus/villa med 1,350m² Trädgård till salu i Cunit
- Sovrum 6
- Planlösning 269m²
- Totalyta 1 500m²
Calafell350m² hus/villa till salu i Calafell, Costa Dorada
- Sovrum 5
- Planlösning 350m²
- Totalyta 500m²
Calafell266m² hus/villa med 200m² Trädgård till salu i Calafell
- Sovrum 4
- Planlösning 266m²
- Totalyta 652m²
Calafell230m² hus/villa till salu i Calafell, Costa Dorada
- Sovrum 4
- Planlösning 230m²
- Totalyta 800m²