
Hus/villa med 4 Sovrum med 30m² terrass till salu i Sevilla, Spanien
- Sovrum 4
- Badrum 2
- Planlösning 244m²
- Totalyta 90m²
- Terrass 30m²
Sevillianskt hus med 4 sovrum, vind och terrass till salu i stadsdelen San Lorenzo, i Sevillas historiska centrum.
Lucas Fox Sevilla presenterar detta exklusiva sevillianska hus, beläget i stadsdelen San Lorenzo och byggt på en traditionell 91 m² stor tomt. Den består av bottenvåningen, första våningen och vindsvåningen med terrass och solarium.
Vi kommer åt detta hus genom en hall i typisk sevilliansk stil, bakom vilken vi hittar en central uteplats täckt av en glaskåpa på övervåningen och ett galleri på första våningen. På bottenvåningen hittar vi två sovrum, ett rymligt vardagsrum, kök, en toalett runt en mycket ljus central uteplats, genom vilken vi når genom trappan till första våningen. Här finns två dubbelrum med kompletta badrum; den huvudsakliga har också ett omklädningsrum.
På andra våningen finns två rum med gavel i trätak, som kan användas som kontor, sovrum, gym och även njuta av den 30 m² stora terrassen, som rymmer ytterligare ett utrymme som för närvarande används som förråd-tvättstuga.
Tveka inte att besöka detta unika hus i sevilliansk stil i ett av de bästa och lugna bostadsområdena i Sevillas historiska centrum.
Kontakta Lucas Fox Sevilla-teamet för mer information eller för att ordna ett besök.
Egenskaper
- Terrass
- Exteriör
- Luftkonditionering
- Utrustat kök
- Planlösning 244m²
- Konstruerat Område 240m²
Distribution
Bottenvåning
- Entréhall/entréhall
- Central innergård
- Vardagsrum
- 2 sovrum
- Kök
- Toalett
Första våningen
- Master bedroom med omklädningsrum och eget badrum
- Dubbelrum
- Komplett badrum
Andra våningen
- Arbetsrum och kontor med sluttande trätak
- Terrass
- Förråd-tvättstuga
- Solarium
Läge
Detta sevillianska hus ligger i stadsdelen San Lorenzo i Sevilla, bara 5 minuters promenad från Plaza del Museo, Plaza de la Gavidia, Plaza de San Lorenzo och La Campana, som inrymmer centrum för handel, turism och fritid i Sevilla.
Liknande fastigheter till salu i Sevilla
-
432m² hus/villa med 104m² terrass till salu i Sevilla
- Sovrum 4
- Planlösning 432m²
- Totalyta 114m²
450m² hus/villa med 2,800m² Trädgård till salu i Sevilla
- Sovrum 5
- Planlösning 450m²
- Totalyta 3 390m²
613m² herrgård till salu i Sevilla, Spanien
- Sovrum 6
- Planlösning 613m²
- Totalyta 90 000m²
376m² hus/villa med 100m² terrass till salu i Sevilla
- Sovrum 6
- Planlösning 376m²
- Totalyta 137m²
5,000m² hus/villa med 15,000m² Trädgård till salu i Sevilla
- Sovrum 16
- Planlösning 5 000m²
- Totalyta 25 000m²
306m² hus/villa med 85m² terrass till salu i Sevilla
- Sovrum 4
- Planlösning 306m²
- Terrass 85m²