SVA42582
1 890 000 €
Hus/Villa till salu
SVA42582
1 890 000 €
Hus/Villa till salu

Excellent hus/villa med 7 Sovrum med 70m² terrass till salu i Sevilla, Spanien

  • Sovrum 7
  • Badrum 7
  • Planlösning 631m²
  • Totalyta 810m²
  • Terrass 70m²

Spektakulärt hus med 7 sovrum, 7 badrum med separat lägenhet, pool, källare och garage med otrolig utsikt till salu på första raden av golfbanan i Sevilla.

hus/villa viktigaste huvuddrag

  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Tennisbana
  • Garagem
  • Hiss
  • Padel-bana
  • Naturligt ljus
  • Marmorgolv
  • Parkering
  • Walk-in closet
  • Utsikt över golfbanan
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Solpaneler
  • Säkerhet
  • Rullstolar
  • Panoramautsikt
  • Öppet kök
  • Öppen spis
  • Nära transportmedel
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Larmsystem
  • Inbyggda garderober
  • Gated Community
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Domotiskt system
  • Chill out plats
  • Balkong
  • Planlösning 631m²

Vad du behöver veta om det här hus/villa

Detta perfekt bevarade lyxhus ligger på första raden av golfbanan i Zaudín, en exklusiv privat urbanisering i Aljarafe, 10 minuter från Sevillas centrum.

Den har 24-timmars privat bevakning, en social klubb, ett stort trädgårdsområde med en pool, en ridklubb, paddeltennisbanor, tennisbanor och en fotbollsplan, bland annat.

Den byggdes 1998 på en 810 m² stor tomt och har en bebyggd yta på 631 m² fördelat på tre våningar.

Huvudvåningen har ett stort vardagsrum med öppen spis och en anslutande matsal, ett stort fullt utrustat kök med två skafferi och en öppen spis och i mitten en majestätisk trappa. Utrymmena kommunicerar genom stora skjutdörrar i glas, som öppnar mot trädgården och den underbara poolen med ett motströmssystem. Uterummet erbjuder en trevlig veranda öppen mot alla rum på bottenvåningen och med otrolig utsikt över golfbanan. Vi hittar även en välkomsttoalett i entrén.

Bottenvåningen erbjuder en helt fristående lägenhet, perfekt för arbete eller för gäster, som har ett vardagsrum med öppet kök och ett rymligt sovrum med badrum.

Från entréhallen leder några trappor oss till första våningen som inrymmer master bedroom uppdelat i två rum: sovrumsdelen och ett stort omklädningsrum. Den har två privata badrum och tillgång till en 30 m² stor terrass med fantastisk utsikt. Denna våning erbjuder också två stora sovrum, alla med eget badrum och ett med egen terrass.

Den översta våningen erbjuder ett kontor med spektakulär utsikt över golfbanan och Sevilla.

Slutligen rymmer halvkällarvåningen ett garage för sex stora fordon, ett universalrum med stora fönster och ett servicerum med badrum.

Bland kvalitéerna i detta hus är dess marmorgolv och iroko-snickeri, skjutbara trädörrar, tvåglasfönster, automatiska fönsterluckor, Schindler-hiss från källaren till taket, luftkonditionering och golvvärme.

Kontakta Lucas Fox Sevilla-teamet för mer information eller för att ordna ett besök.

Hus/Villa till salu
SVA42582 Hus/Villa till salu

Extras

  • Visningar
  • fristående lägenhet
  • Servicerum
  • Pool 7 x 3 meter
  • automatiska persienner
  • ny gaspanna

Planlösning

Låg nivå

  • fristående lägenhet
  • Ingång
  • Vardagsrum
  • Matsal
  • kök med skafferi
  • artighet toalett

Första våningen

  • Master bedroom med terrass, 2 badrum och omklädningsrum
  • sovrum 2
  • Sovrum 3 med badrum och terrass
  • Sovrum 4 med badrum

Andra våningen

  • Avsändande
  • terrasser

Halvmalen växt

  • Rum
  • sovrum med badrum
  • Garage 6 bilar

Sevilla: Var den här bostaden är belägen

Detta hus ligger på första raden av golfbanan i Zaudín, en exklusiv privat urbanisering i Aljarafe, 10 minuter från Sevillas centrum. Den har 24-timmars privat bevakning, en social klubb, ett stort trädgårdsområde med en pool, samt en ridklubb, paddeltennisbanor, tennisbanor och en fotbollsplan, bland annat.

SVA42582
1 890 000 €
Hus/Villa till salu

Liknande fastigheter till salu i Sevilla

Inte exakt vad du letar efter?

Se liknande egenskaper

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

PRENUMERERA PRENUMERERA