
Excellent lägenhet med 3 Sovrum till salu i Goya, Madrid
- Sovrum 3
- Badrum 3
- Planlösning 161m²
Spektakulärt 161 m² hus med 3 sovrum, 3 badrum och en terrass, oklanderligt renoverat med lyxiga ytor till salu i Goya, Madrid.
lägenhet viktigaste huvuddrag
- Portvakt
- Naturligt ljus
- Walk-in closet
- Utrustat kök
- Uppvärmning
- Renoverad
- Öppet kök
- Öppen spis
- Nära transportmedel
- Nära internationella skolor
- Luftkonditionering
- Inbyggda garderober
- Exteriör
- Domotiskt system
- Planlösning 161m²
- Boende yta 143m²
Vad du behöver veta om den här lägenhet
Lucas Fox International Properties presenterar till salu denna formidabla 161 m² stora lägenhet på femte våningen belägen i ett av de mest prestigefyllda kvarteren i Madrid, Goya.
Huset är just nu under uppbyggnad och kommer att levereras helrenoverat med oklanderlig finish och möblerat redo att flytta in. Vid inträde i huset finns ett helt öppet utrymme som rymmer det sociala området som är uppdelat mellan ett rymligt gästrum med utgång till en terrass på nästan 10 m², en matsal och kök. Det moderna köket är öppet och är inrett med möbler av utmärkt kvalitet och utrustat med Bosch-apparater.
Rastplatsen består av tre dubbelrum, två badrum och en toalett.
Alla rum har luftkonditionering, värme, hemautomation och mycket dagsljus. Den levereras fullt möblerad för att komma in för att bo direkt. I samma byggnad finns en portvakt.
Tack vare sin utmärkta distribution, rymlighet och läge i ett mycket exklusivt område är detta hem ett utmärkt alternativ för den som letar efter ett hem att bo i året runt eller ett andra boende att tillbringa tid i Madrid.
Huset är just nu under uppbyggnad och bilderna tillhör ett liknande projekt. Tveka inte att kontakta oss för mer information eller för att organisera besök. Köparen informeras om att i regionen Madrid innebär köpet av en bostad en prisökning på mellan 7 % och 11 % för skatter och merkostnader.

Planlösning
- 3 sovrum
- 2 badrum
- Renlighet
- Vardagsrum
- utrustat kök
- Terrass
Goya, Madrid: Var den här bostaden är belägen
Detta hus ligger i stadsdelen Goya, i hjärtat av Madrid, där du kan njuta av kulturella utrymmen, historiska byggnader av stor arkitektonisk skönhet och matställen där du kan njuta av gastronomi och fritidsaktiviteter. Det är också nära till grönområden och har utmärkt kommunikation med kollektivtrafik.