RZS39880
1 075 000 €
Hus/Villa till salu
RZS39880
1 075 000 €
Hus/Villa till salu

Excellent hus/villa med 6 Sovrum till salu i Las Rozas, Madrid

  • Sovrum 6
  • Badrum 4
  • Planlösning 330m²
  • Totalyta 1 000m²

Exklusivt oberoende hörnhus med 330 m² på en 1000 m² tomt med trädgård och privat pool till salu i El Cantizal, Las Rozas, i en prestigefylld privat urbanisering med 24-timmars bevakning.

Egenskaper

  • Utsikt över bergen
  • Uppvärmd pool
  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Tennisbana
  • Portvakt
  • Gym
  • Garagem privada
  • Padel-bana
  • Naturligt ljus
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Solpaneler
  • Säkerhet
  • Öppen spis
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Lekrum
  • Lekplats
  • Larm
  • Inbyggda garderober
  • Grillplats
  • Förråd
  • Exteriör
  • Dubbla fönster
  • Djur vänligt
  • Chill out plats
  • Balkong
  • Planlösning 330m²

Beskrivning av fastigheten

Lucas Fox Las Rozas är glada att presentera denna exklusiva 330 m² fristående hörnvilla, med sex sovrum och fyra badrum, med en underbar privat trädgård och en saltvattenpool med spektakulär utsikt över bergen i ett mycket exklusivt område i Cantizal, Las Rozas, med privat säkerhet 24 timmar.

Beläget i en prestigefylld urbanisering och med en privilegierad position inom sig, byggdes detta hus med tanke på vikten av att komma in med naturligt ljus i alla sina rum samt dra fördel av den underbara utsikten som dess utmärkta läge erbjuder oss.

Från huset kan vi lyfta fram dess kvalitetsfinish, dess moderna design, dess underbara trädgård och pool. Dessutom är det ett hus med stora gemensamma ytor, pool för vuxna och barn, paddeltennisbanor och en lekplats för barn, perfekt för familjer som behöver grönområden för sina barn i en exklusiv miljö.

På bottenvåningen finner vi en hall med inbyggd garderob och ett sovrum eller kontor samt en stor betjäningstoalett. Huset har ett stort vardagsrum med en vacker öppen spis och en ljus matsal med vacker utsikt och tillgång till den underbara vinterträdgården för avnjutning under årets fyra årstider, uppvärmd och med grill varifrån vi når trädgården.
På denna våning har vi det stora köket, med gott om förvaringsutrymme och ett differentierat kontor, med tvättstuga och direkt tillgång till trädgården. Vi har även ett stort förråd/skafferi utformat som verkstad.

På övervåningen hittar vi nattområdet, som erbjuder oss ett rymligt master bedroom med eget badrum och en separat omklädningsdel, tre stora sovrum och ytterligare ett badrum, samt en underbar terrass från vilken vi kan njuta av den avkopplande utsikten. av fältet. Alla rum har inbyggda garderober och klänningar med material av hög kvalitet.

Vinden erbjuder oss flera möjligheter. I den kan vi hitta ett sovrum, ett komplett badrum, en vacker terrassutsikt och ett öppet område som kan fungera som vardagsrum, spelområde eller vad du vill eftersom det är ett mysigt område för njutning.

Vi har solpaneler för elförsörjning och varmvatten som gör att vi kan minska räkningen med cirka 50 % samt njuta av en halvering av IBI under de kommande 5 åren.

Framhäv de högkvalitativa ytskikten, det underbara in- och exteriörsnickeriet, de otroliga vyerna och rymligheten i alla dess utrymmen. Huset har naturgasuppvärmning, luftkonditionering i alla rum och garage för tre bilar.

Trädgården, i två höjder, erbjuder oss flera olika utrymmen för njutning. Poolen är klorerad med saltlösning och har en snacksdel med plats för kyl och kran. Dessutom har vi en gräsyta, ett fint lusthus, ett förråd och en vedbod. Utöver allt har den en direkt ingångsdörr till fältet, där du kan gå eller cykla.

Huset ligger i en av de säkraste och mest exklusiva urbanisationerna i Las Rozas, med 24-timmars bevakning, passerkontroll och kameror, förutom att huset har säkerhetsluckor och ett områdeslarm.

Det ligger 8 minuter från byn Las Rozas, Heron City och mindre än 30 minuter från Madrid. Det erbjuder omedelbar tillgång till motorväg A-6, samt Alfabetskogen, Arroyo de la Torre och Arroyo de Lazarejo för promenader.

Sammanfattningsvis är det ett idealiskt hus för krävande familjer som söker komfort, lugn och som vill ha en utmärkt livskvalitet mycket nära Madrids centrum, i en exklusiv urbanisering, omgiven av naturliga grönområden och underbar utsikt över bergen. .

Kontakta oss för att ordna ett besök eller få mer information.

Hus/Villa till salu
RZS39880 Hus/Villa till salu

Distribution

Huvudvåning

  • Mottagare
  • Välkommen toalett med dusch
  • kontor eller sovrum
  • Stort vardagsrum/matsal
  • Kök
  • Skafferi
  • Tvätt
  • Vardagsrum med grill
  • Veranda
  • Trädgård
  • Slå samman
  • 3 bil garage

Första våningen

  • Master bedroom med eget badrum
  • 3 sovrum
  • badrum

    Attic

  • stort vardagsrum
  • sovrum
  • badrum
  • terrass

Läge

Detta vackra hus ligger i Las Rozas- El Cantizal, ett underbart område i nordvästra Madrid som erbjuder en utmärkt livsstil och bra infrastruktur, samt en naturlig miljö.

Det ligger nära Madrid på motorväg A-6, nordvästra motorvägen eller motorvägen La Coruña. Området har också ett brett nätverk av intercitybussar som trafikerar både dag och natt. Dessutom är det nära till Las Matas golfklubb, flera närliggande skolor och institut och flera kollektivtrafikförbindelser såsom Renfe-stationen 5 minuters promenad bort och flera busshållplatser. Det har närliggande köpcentrum (SuperCor, SuperSol, AlCampo, Mercadona, Lidl, Carrefour, Las Rozas Village), sex fyra- och femstjärniga hotell och flera universitet i närheten, såsom Complutense, Alfonso X, Fcº de Vitoria, Europea, Camilo José Cela, CEU San Pablo och Antonio de Nebrija. Det är en privat urbanisering med 24 timmars övervakning. Området erbjuder lugn, trygghet och grönområden.

RZS39880
1 075 000 €
Hus/Villa till salu

Liknande fastigheter till salu i Las Rozas

Inte exakt vad du letar efter?

Se liknande egenskaper

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

PRENUMERERA PRENUMERERA