Reserverad
MRS38534
925 000 €
Hus/Villa till salu
MRS38534
925 000 €
Hus/Villa till salu

Excellent hus/villa med 2 Sovrum till salu i Cabrils, Barcelona

  • Sovrum 2
  • Badrum 2
  • Planlösning 290m²
  • Totalyta 864m²

En modern villa med öppen planlösning med en 20-meters pool och en solig sydvästlig aspekt till salu i Cabrils.

Egenskaper

  • Utsikt över bergen
  • Havsutsikt
  • Trädgård
  • Terrass
  • Swimming pool
  • Naturligt ljus
  • Parkering
  • Utsikt
  • Utrustat kök
  • Uppvärmning
  • Renoverad
  • Nära internationella skolor
  • Luftkonditionering
  • Larm
  • Inbyggda garderober
  • Grillplats
  • Förråd
  • Dubbla fönster
  • Djur vänligt
  • Chill out plats
  • Planlösning 290m²

Beskrivning av fastigheten

Modern fristående villa till salu på en lugn gata i La Llobera-utvecklingen i Cabrils, bara några minuter med bil till centrum av byn och en kort bilresa från stranden och Barcelona City.

Detta unika samtida hem, byggt 2003 och uppdaterat 2021, erbjuder en öppen planlösning med rymliga vardagsrum med utsikt över havet och bergen och fronten av en underbar 20-meterspool för distanssim, gräsmatta, fruktträd och terrasser med täckt parkering för 2 fordon.

På nedre plan hittar vi ett vardagsrum, matsal och kök i öppen planlösning med direkt tillgång till trädgården och poolen och den underbara chill-out- och grillplatsen, följt av ett imponerande master bedroom med en-suite badrum med en inbjudande nedsänkt badkar.

På övervåningen finns huvudentrén, ett sovrum med dubbelsäng, ett badrum och en 60 m² stor svit med egen sittgrupp och ett vackert öppet badrum med ett imponerande badkar.

Ytterligare funktioner i den här fastigheten inkluderar tvåglasfönster, polerade betonggolv med golvvärme, hög standardisolering, ett förråd, system för uppsamling av regnvatten för trädgårdsbevattning och luftkonditionering.

Ett avundsvärt primärt hem eller andra bostad med utmärkt uthyrningspotential.

Hus/Villa till salu
MRS38534 Hus/Villa till salu

Distribution

Bottenvåning

  • Öppen planlösning kök/matsal/vardagsrum med dörrar ut till trädgård, pool och chill out område
  • Master bedroom med eget badrum med nedsänkt badkar

Övre nivån

  • Huvudentréhall
  • 60 m² sovrumssvit
  • Dubbelrum med inbyggda garderober
  • Badrum med dusch

Exteriör

  • Parkeringsplats för 2 bilar på gatunivå
  • Gräsmatta
  • Simbassäng
  • Förvarings rum
  • 25 000 liters vattentank som delvis matas av regnvatten

Läge

Denna villa ligger på en lugn gata i La Llobera-utvecklingen i Cabrils, bara några minuter med bil till centrum av byn och 10–15 minuter från stränderna vid Maresme-kusten. Barcelonas stad ligger inom bekvämt pendlingsavstånd, 25 minuters bilresa, medan Hamelin-Laie internationella skola ligger 20 minuter bort och Iscat International School kan nås på 30 minuter.

Energi Certifikat

Energi Certifikat E

MRS38534
925 000 €
Hus/Villa till salu

Liknande fastigheter till salu i Maresme kusten

Inte exakt vad du letar efter?

Se liknande egenskaper

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

PRENUMERERA PRENUMERERA