
Hus/Villa med 7 Sovrum med 25m² terrass till salu i Bellamar, Barcelona
- Sovrum 7
- Boyta: 350m²
- Totalyta 615m²
- Terrass 25m²
Stor fristående villa med utomhuspool och trädgård i ett av de bästa områdena i Bellamar, Castelldefels. Huset har en turistlicens och ett fullständigt renoveringsprojekt har redan tagits fram.
Villan är fördelad på tre våningar.
Huvudvåningen består av ett dubbelrum med luftkonditionering, ett enkelrum, ett sovrum med ett komplett badrum med dusch och badkar, ett komplett badrum, ett nyrenoverat kök och ett rymligt vardagsrum med matplats på cirka 50 m² med tillgång till en terrass med utsikt över bergen och havet.
På första våningen hittar vi ett sovrum med inbyggda garderober och ett badrum med dusch, ytterligare ett sovrum med garderober och ett komplett badrum (båda med luftkonditionering), ett vardagsrum (tidigare ett spelrum) med tillgång till en andra terrass / solarium med utsikt och två stora förråd.
På nedre våningen finns ett sovrum med inbyggda garderober (eller stort kontor) och en tvättstuga med två 300-liters ACV-ackumulatorer i rostfritt stål, 8000-liters avhärdare, tryckpump för alla badrum och gaspanna. På denna nivå hittar vi också ett inomhusgarage för två bilar samt en täckt utomhusparkeringsplats, en andra tvättstuga och ett vardagsrum (tidigare med tillgång till övervåningen och även till utsidan).
Huset har också en grillplats, chill out och pool (5x10 m) med LED-belysning, automatiskt mikrovoltspåfyllningssystem, två omklädningsrum med dusch, handfat och ett stort förråd (som kan fungera som sommarkök eller vinkällare ). Under poolen hittar vi "el zulo", ett multifunktionellt rum med en bar, ett rum som kan användas som gym och poolmaskinrummet med två motorer.
Hela huset är utrustat med gasuppvärmning och ett el- och vattenkonfigurationssystem som styrs via en mobilapplikation.
Egenskaper
- Swimming pool
- Terrass
- Trädgård
- I behov av renovering
- Larm
- Luftkonditionering
- Utrustat kök
Läge
Denna villa ligger några meter från alla typer av tjänster såsom bensinstation, stormarknader, apotek och kollektivtrafik (både tåg och bussar som ansluter direkt till centrum av Barcelona). Det är 12 minuter med bil från Barcelona-El Prat flygplats (11 km), 25 minuter från Barcelonas centrum och bara 10 minuter från de bästa internationella skolorna i området (British School of Barcelona och LFG Bon Soleil).
Villa Bellamar ligger 3 km från Institute of Photonic Sciences (ICFO) och 4,2 km från La Morella.
Liknande fastigheter till salu i Castelldefels
-
Castelldefels, Bellamar
385m² Hus/Villa till salu i Bellamar, Barcelona
- Sovrum 5
- Byggyta 385m²
- Totalyta 435m²
-
Castelldefels, Bellamar
305m² Hus/Villa till salu i Bellamar, Barcelona
- Sovrum 5
- Byggyta 305m²
- Totalyta 1,100m²
-
Castelldefels, Bellamar
543m² Hus/Villa med 400m² Trädgård till salu i Bellamar
- Sovrum 8
- Byggyta 543m²
- Totalyta 754m²
-
Castelldefels, Bellamar
170m² Hus/Villa med 47m² terrass till salu i Bellamar
- Sovrum 4
- Byggyta 170m²
- Terrass 47m²
-
Castelldefels, Montemar
536m² Hus/Villa med 15m² terrass till salu i Montemar
- Sovrum 5
- Byggyta 536m²
- Totalyta 664m²
-
Castelldefels, La Pineda
343m² Hus/Villa till salu i La Pineda, Barcelona
- Sovrum 5
- Byggyta 343m²
- Totalyta 366m²