
Excellent Hus/Villa med 5 Sovrum med 40m² terrass till salu i Cabo de las Huertas, Alicante
- Sovrum 5
- Badrum 4
- Boyta: 270m²
- Terrass 40m²
Radhus med 5 sovrum vid havet, med laminerat trägolv, gasuppvärmning, bastu och gemensam pool till salu i Cabo de las Huertas.
Detta familjehem ligger i det mest eftertraktade området i Alicante: Cabo de las Huertas. Njut av den underbara havsbrisen, ljuset från Medelhavet och den trevliga atmosfären i ett lugnt och bostadsområde.
Detta hus med 5 sovrum och 4 badrum täcker 270 m² i två våningar, samt en nedre bottenvåning med ett dubbelt garage och förvaringsutrymme. Det är en del av en gated community med gröna områden, träd, en gemensam pool och utrymmen för solbad.
På bottenvåningen hittar vi ett rymligt vardagsrum med öppen spis och god utsikt, ett fullt utrustat kök, en toalett och två stora terrasser, en av dem med privat tillgång från gatan. När vi går uppför trappan når vi första våningen och viloplatsen, bestående av ett dubbelrum med eget badrum och en balkong, två dubbelrum och ett badrum.
På andra våningen finns två sovrum, ett badrum och ett öppet rum (vardagsrum / vardagsrum) med bastu och en terrass med havsutsikt. Den nedre bottenvåningen har, som nämnts, ett stort förvaringsutrymme och ett dubbelgarage.
Den solida konstruktionen, kvalitetsfinishen och inredningen gör detta hus till ett bekvämt och exklusivt hem.
Huset totalrenoverades för kort tid sedan, inifrån och ut, och är för närvarande ett av de mest attraktiva i utvecklingen. Förbättringarna av huset inkluderar uppvärmning med värmare och gaspanna, laminerat golv, markiser, kassaskåp, Climalit-fönster, en säkerhetsdörr, en färdig källare, bastu och ett helt renoverat kök.
Utvecklingen, som ligger 150 meter från stranden, har pooler, ett barnområde, en tennis- och basketplan samt stora grönområden.
Missa inte denna möjlighet och ring oss för att ordna ett besök.
Egenskaper
- Swimming pool
- Terrass
- Trädgård
- Garagem privada
- Parkering
- Balkong
- Dubbla fönster
- Förråd
- Inbyggda garderober
- Luftkonditionering
- Nära internationella skolor
- Nära transportmedel
- Öppen spis
- Renoverad
- Uppvärmning
- Utrustat kök
- Walk-in closet
Distribution
Bottenvåning
- Ingång
- Vardagsrum
- Kök med galleri
- Glaserad terrass
- Öppen terrass
Första våningen
- 3 sovrum
- 2 badrum
- Balkong
Andra våningen
- Sittplats
- 2 sovrum
- 1 badrum
- Terrass
Nedre bottenvåning
- Dubbel garage
- Omklädningsrum / förvaringsutrymme
Läge
Detta hus ligger i ett lugnt område i Cabo de las Huertas, det mest prestigefyllda området i Playa San Juan. Det är några kilometer norr om staden Alicante, där du hittar ett brett utbud av tjänster och internationella skolor. Det ligger också nära imponerande golfbanor, tenniskolor och moderna gym. Den långa stranden har kaféer, restauranger och lekplatser.
Området erbjuder många parkeringsplatser och bra buss- och spårvagnsförbindelser, så det är väl anslutet och har enkel tillgång till staden.
Alicantes internationella flygplats ligger bara 20 minuter bort med bil.
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
Liknande fastigheter till salu i Cabo de las Huertas
-
Cabo de las Huertas
350m² Hus/Villa med 20m² Trädgård till salu i Cabo de las Huertas
- Sovrum 5
- Byggyta 350m²
- Terrass 20m²
-
Cabo de las Huertas
363m² Hus/Villa med 40m² terrass till salu i Cabo de las Huertas
- Sovrum 6
- Byggyta 363m²
- Terrass 40m²
-
Cabo de las Huertas
320m² Hus/Villa till salu i Cabo de las Huertas, Alicante
- Sovrum 5
- Byggyta 320m²
-
Playa de San Juan
218m² Hus/Villa till salu i Playa San Juan, Alicante
- Sovrum 4
- Byggyta 218m²
- Totalyta 987m²
-
Finestrat | Sierra Cortina
302m² Hus/Villa till salu i Finestrat, Alicante
- Sovrum 4
- Byggyta 302m²
- Totalyta 713m²
-
Alicante ciudad
264m² Hus/Villa till salu i Alicante ciudad, Alicante
- Sovrum 3
- Byggyta 264m²